چهارشنبه, 18 دلو 1391 08:28

خواص استوخودوس

خواص استوخودوس

استوخودوس براي آرام کردن معده، ذهن و حفظ شادابي پوست و... مفيد است.

با شوره سر مقابله مي کند، روغن آن ناراحتي هاي پوستي را برطرف مي کند.

به نقل از سايت «CNN» به گفته متخصصان پوست براي درمان شوره سر، موها را با آب ولرم خيس و سپس با حوله خشک کنيد. در يک ليوان ۱۵ قطره روغن استوخودوس را با ۲ قاشق غذاخوري روغن زيتون يا روغن بادام مخلوط و به مدت ۱۰ ثانيه گرم کنيد تا ولرم شود. روغن را به پوست سر بماليد و سر را با کلاه بپوشانيد تا يک ساعت بماند و سپس با شامپو بشوييد.براي کسب نتيجه بهتر اين کار را چند بار تکرار کنيد.

* ضدنفخ: نفخ و سوءهاضمه بر اثر رشد بيش از حد باکتري ايجاد مي شود.«پلي فنولز» نوعي آنتي اکسيدان موجود در اين گل در کاهش يافتن باکتري مضر معده موثر است. کافي است کمي استوخودوس خشک در ماست بريزيد و ميل کنيد.

* آرام بخشي: بو کردن اين گل باعث ايجاد خواب آلودگي مي شود. نتايج بررسي ها نشان مي دهد بو کردن اين گل ميزان ضربان قلب و فشار خون را کاهش مي دهد. بنابراين براي ايجاد خواب روغن آن را به دستگاه پخش کننده بو اضافه کنيد يا اين گل ها را در گلدان قرار دهيد.البته براي تاثيربخشي آن، ۱۰ ساعت قبل از خواب از نوشيدني هاي حاوي کافئين بپرهيزيد، دستگاه هاي برقي را خاموش کنيد و هر شب در ساعت معين بخوابيد.

* تسکين خارش پوست: روغن اين گل خاصيت طبيعي ضد التهابي دارد و در نتيجه خارش، ورم و قرمزي را کاهش مي دهد. يک يا ۲ قطره روغن را روي قسمتي از پوست بريزيد و ۱۵ دقيقه منتظر بمانيد تا جذب پوست شود.برحسب نياز هر ۶ تا ۸ ساعت اين کار را تکرار کنيد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید