عناوین کل اخبار http://dari.irib.ir Thu, 31 Jan 2019 08:13:13 +0430 fa-af مخالفت " يوفا " با رويارويي تيم هاي باشگاهي روسيه و اوکراين http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/84325-مخالفت-يوفا-با-رويارويي-تيم-هاي-باشگاهي-روسيه-و-اوکراين http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/84325-مخالفت-يوفا-با-رويارويي-تيم-هاي-باشگاهي-روسيه-و-اوکراين

 

 

 

 

 

 

 

اتحادیه فوتبال اروپا "یوفا " اعلام کرد، باشگاه های فوتبال روسیه و اوکراین در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا اجازه رویارویی با یکدیگر را پیدا نخواهند کرد. به گزارش امروز شنبه خبرگزاری فرانسه ، این تصمیم یوفا UEFA به علت نگرانی های امنیتی و در نشست اضطراری اتحادیه فوتبال اروپا در نیون سوئیس اتخاذ شده است.
دو اتحادیه فوتبال کشورهای روسیه و اوکراین از یوفا خواسته بودند، در قرعه کشی دور سوم انتخابی لیگ قهرمانان اروپا تیم های این دو کشور به یکدیگر برخورد نکنند.
بدین ترتیب در قرعه کشی رقابت ها، از برخورد تیم های زنیت روسیه و دنیپرو اوکراین جلوگیری شد.
یوفا اعلام کرده است، تیم های اوکراینی تنها در شهرهای " لفیف " و کی یف می توانند مسابقات خود را برگزار کنند.
بدین ترتیب تیم " دنیپرو " که در جنوب شرقی اوکراین واقع شده است، و نیز " اودسا " از جنوب غربی اوکراین که در لیگ اروپا حاضر است اجازه میزبانی در خانه را ندارند.
یوفا اعلام کرده است، در حال حاضر به تیم " شاختار دونتسک " که در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا حضور خواهد داشت استثنانا اجازه میزبانی داده است.
مناطق عمدتا روس زبان اوکراین در شرق این کشور، از اواسط آوریل 2014 عرصه درگیری‌های مرگبار بین مخالفان و ارتش اوکراین بوده است

 

 

 

 

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Sat, 19 Jul 2014 11:19:40 +0430
تظاهرات اعتراضی به هزینه های جام جهانی در برزیل http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/76979-تظاهرات-اعتراضی-به-هزینه-های-جام-جهانی-در-برزیل http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/76979-تظاهرات-اعتراضی-به-هزینه-های-جام-جهانی-در-برزیل

مردم برزیل در اعتراض به هزینه های سرسام آور میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال در این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، در حالی که کمتر از پنج ماه دیگر به زمان برپایی مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل مانده است، دیروز شنبه سراسر این کشور شاهد تظاهرات اعتراض آمیز علیه هزینه های میزبانی بود.
گروههای کوچکی از مخالفان و معترضان در این تظاهرات در برخی از شهرهای برزیل نظیر سائوپولو با پلیس درگیر شدند.
درگیری تظاهرکنندگان معترض با پلیس ضد شورش در سائوپولو برزیل یادآور خاطره تلخ تظاهرات اعتراض آمیز مردم برزیل در ژوئن سال گذشته میلادی بود.
منابع خبری از برزیل گزارش می دهند با آنکه در سائوپولو و برخی دیگر از نواحی برزیل بین تظاهرکنندگان معترض و نیروهای ضد شورش پلیس درگیری به وجود آمد اما تظاهرات در ریودو ژانیرو و دیگر شهرهای برزیل با آرامش و مسالمت آمیز پایان یافت.
تظاهرکنندگان اعلام کرده اند در جایی که دولت باید هزینه های بیشتری برای رفع فقر و بهبود وضعیت طبقه فقیر جامعه انجام دهد توان مالی خود را صرف ساخت استادیوم های فوتبال و میزبانی مسابقات کرده است.
منابع رسمی در برزیل اعلام کرده اند که این کشور ده میلیارد و هفتصد میلیون دلار از بخش درآمدهای عمومی را صرف ساخت پروژه های مربوط به جام جهانی فوتبال 2014 خواهد کرد.

بر اساس اعلام فدراسون جهانی فوتبال (فيفا)، جام جهاني برزيل از 22 جوزای 1392 (12 ژوئن 2014 ) آغاز خواهد شد و تا روز 22 سرطان (13 ژوييه ) ادامه خواهد داشت.

]]>
عناوین کل اخبار Sun, 26 Jan 2014 12:28:18 +0430
معرفی وزراي پيشنهادي کرزي http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75620-معرفی-وزراي-پيشنهادي-کرزي http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75620-معرفی-وزراي-پيشنهادي-کرزي

وزرای پیشنهادی رییس جمهور افغانستان، برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان این کشور معرفی شدند.
به گزارش واحد مرکزی خبرصداوسیما ازکابل، "دین محمد مبارز راشدی"، به عنوان وزیر پیشنهادی مبارزه با مواد مخدر، " ضرار احمد مقبل عثمانی " به عنوان وزیر پیشنهادی امورخارجه ، " محمد اکبربارکزی " به عنوان وزیر پیشنهادی معادن ، " محمد عارف نورزی " به عنوان وزیر پیشنهادی انرژی وآب و " محمد شاکر کارگر " به عنوان وزیر پیشنهادی تجارت، امروز شنبه به مجلس نمایندگان افغانستان معرفی شدند.
همچنین " دین محمد گران" و "عبدالقادر عدالتخواه " نیز برای کسب عضویت دیوان عالی قضایی افغانستان به مجلس نمایندگان این کشور معرفی شدند.
" مارشال محمد قسیم فهیم " معاون اول رییس جمهور افغانستان، امروز شنبه با حضور درمجلس نمایندگان این کشور، وزرای پیشنهادی و نامزدهای کسب عضویت دیوان عالی قضایی را به نمایندگان معرفی کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که، نمایندگان مجلس به نامزدهای معرفی شده رای اعتماد دهند.
گفتنی است ، وزرای پیشین به دلیل نامزدی درانتخابات ریاست جمهوری افغانستان از سمت های خود استعفا داده بودند .
وزرای پیشنهادی در دوماه اخیر به عنوان سرپرست وزارتخانه های یاد شده، فعالیت می کردند.
قراراست مجلس نمایندگان افغانستان با بررسی نامزدهای پیشنهادی و پس از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، به آنها رای اعتماد دهند.

]]>
عناوین کل اخبار Sat, 21 Dec 2013 16:03:21 +0430
تاکید بر ضرورت پایان مداخله امریکا در افغانستان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75618-تاکید-بر-ضرورت-پایان-مداخله-امریکا-در-افغانستان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75618-تاکید-بر-ضرورت-پایان-مداخله-امریکا-در-افغانستان

یک تحلیلگر سیاسی امریکا، بر لزوم پایان مداخله امریکا در افغانستان تاکید و اعلام کرد اردوی این کشور باید برای همیشه افغانستان را ترک کند .
" دوگ باندو " تحلیلگر سیاسی امریکا در گفت و گو با روزنامه واشنگتن پست افزود ، طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ در حالی ادامه دارد که واشنگتن همچون یک اسیر بی هدف به راه خود ادامه می دهد.
این نویسنده امریکایی افزود ، دولت باراک اوباما ، رئیس جمهوری آمریکا باید همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند و مسائل داخلی را به افغان ها واگذار کند.
دوگ باندو خاطر نشان کرد، با امضای توافقنامه امنیتی بین واشنگتن و کابل، رئیس جمهوری آمریکا جنگ افغانستان را به جنگ خود تبدیل کرده است.

]]>
عناوین کل اخبار Sat, 21 Dec 2013 16:00:38 +0430
بزرگترین رسوایی سیاسی درترکیه http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75546-بزرگترین-رسوایی-سیاسی-درترکیه http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75546-بزرگترین-رسوایی-سیاسی-درترکیه

 

 

 

تحقیق درباره فساد مالی اطرافیان نخست وزیر ترکیه نشان می دهد، این کشور شاهد بزرگترین رسوایی سیاسی سال های اخیر است.
به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، پلیس مبارزه با مفاسد مالی و شبکه های سازمان یافته ترکیه، بیش از پنجاه نفر را به اتهام فساد مالی و پولشویی بازداشت کرده .
منابع رسمی ترکیه در مورد این دستگیری ها اظهار نظر نکرده اند اما معاون نخست وزیر ترکیه این اقدامات را تلاش برای مخدوش کردن چهره حزب حاکم عنوان کرد.
پلیس ترکیه اعلام کرد این عملیات به شهرهای دیگر نیز گسترش و شمار افراد بازداشت شده، افزایش خواهد یافت .
از جمله افراد بازداشت شده می توان به پسران چندین وزیر و تاجر سرشناس اشاره کرد که به فساد مالی، پولشویی و تقلب در مزایده های دولتی مربوط به ساخت مسکن دولتی متهم هستند.
گفته می شود دستگاه قضایی و پلیس ترکیه در کنترل جماعت فتح الله گولن است.
جماعت فتح الله گولن که از 10 سال پیش از دولت اردوغان حمایت می کرد، بتازگی با دولت ترکیه اختلاف پیدا کرده است .

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Thu, 19 Dec 2013 09:09:59 +0430
خشم رژیم صهیونیستی ازقطعنامه پیشنهادی ایران http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75545-خشم-رژیم-صهیونیستی-ازقطعنامه-پیشنهادی-ایران http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75545-خشم-رژیم-صهیونیستی-ازقطعنامه-پیشنهادی-ایران

 

 

 

اتهامات رژیم صهیونیستی به قطعنامه پیشنهادی ایران درمبارزه با خشونت،ناشی از خشم و عصبانیت این رژیم از انزوا در مجامع بین المللی است.
به گزارش ایرنا ، "محمد خزاعی" نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در واکنش به اتهام های بی اساس نماینده رژیم صهیونیستی به قطعنامه پیشنهادی ایران در خصوص مبارزه با افراطی گرایی و خشونت که با رای قاطع اعضا مجمع عمومی به تصویب رسید، گفت: دلیل این اظهارات این است که
ایران در قطعنامه پیشنهادی،  خواستار مقابله با خشونت و تند روی و اشاعه میانه روی و تعادل شده است.
خزاعی خاطر نشان کرد : رژیم صهیونیستی با سیاست های خشونت آمیز و افراط گرایانه، سرزمین دیگران را اشغال می کند و مردم دیگری را در آن سرزمین ها اسکان می دهد و ساکنان سرزمین های اشغالی را به محاصره کامل در می آورد.
نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد: محاصره سرزمین هایی که به زور مورد اشغال قرار گرفته اند و محروم کردن ساکنان این سرزمین ها از ابتدایی ترین حقوق انسانی، سیاستی است که همه مردم جهان آشکارا با آن مخالف هستند.
بعد از حدود دو ماه از نخستین حضور "حسن روحانی" رییس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و سخنرانی در جمع نمایندگان بیش از 190 کشور جهان، روز شنبه به وقت محلی پیشنهاد وی با عنوان «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» (World Against Violence and Extremism) در قالب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل با رای قاطع اعضا به تصویب رسید.

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Thu, 19 Dec 2013 09:05:26 +0430
افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75514-افزایش-تلفات-غیرنظامیان-در-افغانستان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75514-افزایش-تلفات-غیرنظامیان-در-افغانستان

 

 

 

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان گفت ، شمار تلفات غیر نظامیان در افغانستان امسال، افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک ، یان کوبیس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان  افزود ، سازمان ملل متحد کشته شدن 2730 غیر نظامی و زخمی شدن 5169 غیر نظامی را در 11 ماه گذشته در افغانستان ثبت کرده است.
وی تصریح کرد این آمار در مقایسه با سال قبل آن ، 10 درصد افزایش داشته است.
کوبیس تصریح کرد لطمه اصلی درگیری ها در افغانستان به غیر نظامیان وارد می شود.
نیروهای نظامی خارجی مستقر در افغانستان که 46 هزار نفر از آنها را نیروهای آمریکایی تشکیل می دهند به تدریج در حال ترک افغانستان هستند و این روند قرار است تا پایان سال آینده تکمیل شود.
حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان با خودداری از امضا موافقتنامه امنیتی دوجانبه با آمریکا باعث ناامیدی کشورهای غربی شده است.
در صورتی که این موافقتنامه دوجانبه امضا نشود ، همه نیروهای آمریکایی به همراه دیگر نیروهای خارجی پایان سال آینده از افغانستان خارج خواهند شد.

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Wed, 18 Dec 2013 11:12:17 +0430
تظاهرات در مناطق مختلف سوریه http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75511-تظاهرات-در-مناطق-مختلف-سوریه http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75511-تظاهرات-در-مناطق-مختلف-سوریه

 

 

 

صدها شهروند سوری با تظاهرات در مناطق مختلف این کشور جنایت های تروریست ها را در حق غیر نظامیان محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری سانا، صدها شهروند سوری روز سه شنبه در اعتراض به جنایت های تروریست ها در مناطق مختلف این کشور از جمله جنایت هایی که در حق ساکنان شهرک کارگری " عدرا " در ریف دمشق در جنوب سوریه اعمال می شود، در شهر "درعا" در جنوب این کشور تظاهرات کردند و با سردادن شعارهایی کشورهای حامی تروریست ها بویژه قطر، عربستان و ترکیه را مسوول این جنایت ها دانستند.
تظاهرات مشابهی نیز در شهر بندری طرطوس در غرب سوریه صورت گرفت و تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی سکوت سازمان ملل و نهادهای بین المللی در حق شهروندان سوری و تخریب ساختارهای زیربنایی این کشور را به دست تروریست ها محکوم کردند.
به گفته منابع بیمارستانی سوریه، تروریست های فعال در این کشور 80 شهروند سوری را در عدرا قتل عام کرده و عده ای از ساکنان این شهرک را به عنوان سپر انسانی به گروگان گرفته اند.
شهرک مسکونی کارگری عدرا حدود صد هزار نفر جمعیت دارد و آوارگان هم درآن به سر می برند.
در شهرک کارگری عدرا سنی ها، علویان، دروزیها و مسیحیان زمان طولانی است که در کنار یکدیگر به طور مسالمت آمیز زندگی می کنند.

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Wed, 18 Dec 2013 11:10:41 +0430
ادامه همکاری ایران برای تقویت افغانستان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75510-ادامه-همکاری-ایران-برای-تقویت-افغانستان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75510-ادامه-همکاری-ایران-برای-تقویت-افغانستان

 

 

 

برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان به تقویت هرچه بیشتر وفاق ملی و ثبات سیاسی در این کشور منجر می شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)؛«محمد خزاعی » سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نشست  که برای بررسی آخرین تحولات افغانستان در
شورای امنیت، گفت، تقویت امنیت و استقرار ثبات در افغانستان برای امنیت منطقه و جهان مؤثر است و به همین دلیل مستلزم افزایش همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی است.
خزاعی با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان درسال آتی ، تأمین امنیت این کشور بعد از خروج این نیروها را مهم دانست و افزایش کمک‌های تجهیزاتی به نیروهای امنیتی افغانستان را خواستار شد.
سفیر ایران در سازمان ملل همچنین با اشاره به حضور میلیون‌های پناهنده افغانی در کشورهای همسایه تاکید کرد که باید زمینه بازگشت آنها فراهم شود.
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد سفر اخیر «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان به تهران را نیز مثبت ارزیابی کرد و افزود،جمهوری اسلامی ایران به همکاری و کمک خود برای تقویت ثبات و امنیت در افغانستان ادامه خواهد داد.

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Wed, 18 Dec 2013 11:05:06 +0430
ارتقاءجایگاه نیروی دریایی ارتش ایران درجهان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75509-ارتقاءجایگاه-نیروی-دریایی-ارتش-ایران-درجهان http://dari.irib.ir/عناوین-کل-اخبار/item/75509-ارتقاءجایگاه-نیروی-دریایی-ارتش-ایران-درجهان

 

 

 

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:جایگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جهان تک رقمی شده است.


به گزارش روز چهارشنبه روزنامه "کیهان"چاپ تهران،دریادار "غلامرضا خادم بی‌غم"، جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران(نداجا)،در جمع نیروهای این ستاد، با اشاره به
تغییر جایگاه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران از دو رقمی به تک رقمی، حضور ناو گروه این نیرو را در شرق اقیانوس هند و ادامه حرکت آن به سمت خاور دور را در ارتقا این جایگاه در جهان مؤثر دانست.

ارتقاء جایگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حالی صورت می گیرد که ناو گروه بیست‌ و‌ هشتم این نیرو برای نخستین بار به همراه زیردریایی فوق سنگین یونس به تازگی در بندر بمبئی هند پهلوگرفته بود.

 

 

 

]]>
عناوین کل اخبار Wed, 18 Dec 2013 09:52:43 +0430