این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 07 ثور 1395 09:32

فراخوان نهمين جشنواره بين‌المللي كتاب سال رضوي منتشر شد

 

 

 

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا از بنياد بين المللي فرهنگي هنري امام رضا (ع) محمدهادي زاهدي گفت:‌ نهمين جشنواره بين‌المللي انتخاب كتاب سال رضوي در راستاي اشاعه و ترويج فرهنگ منوّر رضوي، مشاركت و حضور دانشمندان، انديشمندان، نويسندگان و صاحبان آثار حوزه فرهنگ رضوي در جهان منتشر شد.
وي افزود: گنجينه بي‌نظير افزون بر دو هزار اثر از طريق جشنواره بين‌المللي كتاب سال رضوي شناسايي، گردآوري و به جامعه علمي معرفي شده است.
زاهدي همچنين گفت: جشنواره انتخاب كتاب سال رضوي با حضور در عرصه جهاني توانسته است، محققان، پژوهشگران، سازمان ها و مراكز علمي، فرهنگي و پژوهشي فراواني را در جهان اسلام با محوريت جشنواره همسو و از اين طريق فرهنگ و معارف رضوي را در جهان توسعه و گسترش دهد.
وي افزود: نهمين جشنواره بين‌المللي انتخاب كتاب سال رضوي با محتواي تأليف، ترجمه و نگارش پايان‌نامه با موضوع امام رضا(ع) و خاندان آن حضرت به مناسبت ميلاد امام هشتم(ع)، ولادت با بركت حضرت فاطمه معصومه(س) و هم‌زمان با دهه كرامت در سازمان كتابخانه‌‏ها، موزه‌‏ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي برگزار مي‌شود.
دبير نهمين جشنواره انتخاب كتاب سال رضوي در ادامه گفت:‌ اين جشنواره شامل بخش‌‌‌هاي كتاب برتر، كتاب ديجيتال برتر، پايان‌نامه برتر، ناشر برتر و آثار شايسته چاپ است و آثار ارسالي بايد داراي يكي از بخش‌هاي پنجگانه با موضوع امام رضا(ع) و خاندان آن حضرت باشد كه طي سال‌هاي 1394و 1395 منتشر شده باشد.
وي افزود: آثار ارسالي با موضوع امام رضا(ع)، خاندان امام رضا ع (‌حضرات جواد الائمه، حسين بن موسي الكاظم، احمد بن موسي الكاظم «شاهچراغ» و فاطمه معصومه عليهم السلام در هر يك از بخش‌هاي پنجگانه مورد ارزيابي و داوري قرار مي‌گيرند.
وي يادآور شد: نويسندگان، ناشران و علاقه‌مندان به جشنواره انتخاب كتاب سال رضوي مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت اين جشنواره به نشاني library.aqr.ir/ketabsal مراجعه كنند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید