این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 17 جوزا 1395 07:42

تلاش سازمان همکاری اسلامی برای اصلاح ساختار مدیریت حج

 تلاش سازمان همکاری اسلامی برای اصلاح ساختار مدیریت حج

رئیس سازمان حج و زیارت ایران ،بر ضرورت تلاش سازمان همکاری اسلامی برای تجدید نظر در ساختار مدیریت حج با هدف جلوگیری از رفتارهای تبعیض آمیز و همراه با خشونت رژیم سعودی تاکید کرد.

"سعید اوحدی"، رئیس سازمان حج و زیارت ایران روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار برون مرزی ؛ گفت : اصلاح در ساختار مدیریتی حج از مطالبات مهم کشورهای اسلامی است ، چرا که بسیاری از کشورها شاهد برخوردهای ناشایستی توسط مسوولان عربستان و ماموران این کشور در موسم حج بوده‎اند.

اوحدی با بیان این که مسجد الحرام و مسجد النبی متعلق به همه مسلمانان جهان است ، افزود : رفتار سعودی‎ها در قبال حضور زائران ایرانی در حج باعث واکنش علمای دینی و مراجع عظام تقلید شد و نبود امنیت، عزت و کرامت زائران ایرانی از دلایل نپذیرفتن شرایط سعودی‎ها برای شرکت در حج امسال به شمار می‎رود.

رئیس سازمان حج و زیارت ایران با بیان این که سعودی‎ها عامل اصلی محروم شدن زائران ایرانی از فریضه حج هستند ، گفت : عربستان باید هزینه سنگینی برای این تبعیض و رفتار دوگانه در پذیرش کشورها و محروم کردن زائران ایرانی بپردازد.

اوحدی با انتقاد از بی‎توجهی وزارت امور خارجه عربستان درباره اظهارات سخیف و تفرقه افکنانه خطیب مکه در مباح بودن خون شیعیان، برخورد سیاسی مسوولان سعودی را با فریضه حج محکوم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید