این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 20 جوزا 1395 08:39

عربستان اراده ای برای پذیرش زائران نداشت

رئیس سازمان حج و زیارت ایران گفت: عربستان از ابتدا اراده ای بر پذیرش زائران ایرانی نداشت.
به گزارش ایرنا؛ «سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت ایران شامگاه چهارشنبه در کرمان، جنوب ایران افزود: از دلایل اصلی که عربستان حاضر نبود در مناسک حج امسال زائران ایران را بپذیرد موضوع فاجعه منا بود چرا که تنها کشوری که توانست اجساد و پیکر پاک شهدای خود را به کشور برگرداند، جمهوری اسلامی ایران بود.
اوحدی گفت: سعودی ها به دنبال این بودند که بدون پذیرش هیچ کدام از خواسته های جمهوری اسلامی ایران قراردادی یکطرفه را به هیات ایرانی تحمیل کنند و با فضاسازی تبلیغاتی هزینه نپذیرفتن پذیرش زائران ایرانی را به جمهوری اسلامی تحمیل کند که با مقاومت هیات سازمان حج و زیارت دست آنان رو شد.
رئیس سازمان حج و زیارت ایران با اشاره به این که سعودی ها درصدد برخورد سیاسی با موضوع حج بودند، افزود: رفتار سعودی ها در تمامی مذاکرات بسیار بی ادبانه بود، اگر سعودی ها براساس تبلیغات خود، خودشان را میزبان حج می دانند و اگر واقعا اعتقاد داشتند حج از سیاست جدا است چه دلیلی داشت که این برخوردهای بی ادبانه را با یک هیات رسمی داشته باشند.
سال گذشته هزاران زائر از جمله 464 زائر ایرانی روز عید قربان (24سپتامبر 2015) و در حال انجام مناسک حج در سرزمین منا به دلیل سوء تدبیر مسوولان آل سعود جان خود را از دست دادند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید