این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 27 جوزا 1395 08:50

اوحدی: عربستان شکست های خود را در حج تسویه کرد

رئیس سازمان حج و زیارت ایران گفت: سعودی‌ها شکست در جبهه‌های دیگر را در حج تسویه کردند و به زائران ایرانی اجازه برگزاری حج ندادند.

به گزارش شماره امروز، پنجشنبه، روزنامه آرمان، چاپ تهران، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت ایران درباره دلایل اصلی مخالفت عربستان سعودی‌ با حضور زائران ایرانی در حج امسال افزود: دلیل اصلی این مخالفت را می‌توان تسویه حساب شکست سعودی‎ها در جبهه‌های دیگر با موضوع حج دانست.

سعید اوحدی، دلیل دیگر را ترس سعودی‌ها از افشای آمار نهایی و همچنین قصور عربستان در فاجعه منا توسط زائران ایرانی دانست و تصریح کرد: سعودی‌ها تا آخرین لحظه آمار کشته شدگان را ۷۰۰ نفر اعلام کرده بودند و حتی آمار ۴۳۷۰ نفری که وزارت بهداشت‌ سعودی اعلام کرده بود را از خروجی برداشتند.

سعید اوحدی خاطرنشان کرد: پس از موضع‎گیری قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فاجعه منا، ایران تنها کشوری بود که توانست تمامی پیکرهای کشته‎شدگان خود را به داخل کشور منتقل کند.

رئیس سازمان حج و زیارت ایران افزود: دیگر کشورهای اسلامی همچنان به دنبال تعیین تکلیف کشته شدگان خود هستند و ۸۰ درصد پیکر کشته شدگان دیگر کشورها هنوز تعیین تکلیف نشده است.

رئیس سازمان حج و زیارت ایران گفت: تنها صدای رسایی که در عربستان برای فاجعه منا بلند شد، صدای جمهوری اسلامی ایران بود و به همین علت‌ها عربستان مانع حضور زائران ایرانی در حج شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید