این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 02 سرطان 1395 16:24

آل سعود، منافقین جدید جهان اسلام

آل سعود، منافقین جدید جهان اسلام

 

 

 

آل سعود در حالی که خود را کشوری اسلامی و طرفدار منافع مسلمانان نشان می دهد، در عمل منافقانه و با همراهی دشمنان جهان اسلام، از پشت به امت اسلامی خنجر می زند.

اقدامات و مواضع حاکمان عربستان در سال های اخیر، مسلمانان را به یاد عملکرد منافقین در صدر اسلام می اندازد. اقداماتی که با وجهۀ یک کشور مسلمان مطابقت ندارد. مرور کوتاهی بر عملکرد آل سعود، بویژه در دو سال گذشته، انسان را به این نتیجه می رساند که آنها، منافقین جدید در جهان اسلام هستند که همان رفتار منافقانِ زمان پیامبر اسلام (ص) را دارند. 
قرآن کریم منافقان را کسانی معرفی می کند که تظاهر به اسلام می کنند، اما قلباً به آن ایمان ندارند و این موضوع از اعمال و کردار آنها روشن می شود. چنانکه در اولین آیۀ سورۀ منافقون می خوانیم: «هنگامی که منافقان نزد تو آیند می‌گویند: "ما شهادت می‌دهیم که یقیناً تو رسول خدایی." خداوند می‌داند که تو رسول او هستی، ولی خداوند شهادت می‌دهد که منافقان دروغگو هستند (و به گفته خود ایمان ندارند.)» منافقان را هنگامی که پای منافع و مصالحشان به میان آید، می توان شناخت. 


رسول گرامی اسلام (ص) همواره مسلمانان را به اتحاد و همدلی دعوت می کرد و همۀ کسانی را که به یگانگی خداوند و رسالت وی شهادت می دادند، به یک چشم می دید. آن حضرت تلاش های گسترده ای برای حفظ و تحکیم وحدت امت اسلامی انجام داد. در مقابل، منافقین که انسجام و قدرت مسلمانان را به ضرر خویش می دانستند، همگام با دشمنان آنها، در مسیر تفرقه و جدایی میان پیروان اسلام تلاش می کردند. امروزه نیز حکومت سعودی به گونه ای عمل می کند که گویا وظیفه بزرگ خود را در جهان اسلام، ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان می داند. مقامات و رسانه های سعودی آشکار و نهان در کشورهای مختلف اسلامی بذر اختلاف می افکنند و در این زمینه به ویژه تفاوتهای مذهبی را برجسته می کنند. 
وهابیت به عنوان فرقه ای متحجر و انحرافی که بر رژیم سعودی حاکم است، همواره میان شیعیان و اهل سنت اختلاف ایجاد می کند تا در کشورهای اسلامی فضای ناآرامی و تفرقه حاکم شود. علمای این فرقه حتی خون شیعیان را مباح شمرده اند تا خونریزی بیشتری انجام شود. اما دشمنی وهابیت به شیعیان ختم نمی شود و این فرقه منحرف در برابر دیگر مذاهب اهل سنت نیز خود را برتر می داند و هر که از آن انتقاد کند، با خشم و انواع فشارها و خشونتهای آل سعود مواجه می شود. این در حالی است که دستگاه تبلیغاتی سعودی در موضعی منافقانه، این رژیم را طرفدار وحدت مسلمانان، البته آنگونه که خود می خواهد، نشان می دهد. 


طی سالیان گذشته دامنه تفرقه افکنی آل سعود گسترش یافته و این خاندان به ایجاد جنگ داخلی در کشورهایی چون عراق، سوریه، لیبی و افغانستان مبادرت کرده است. حکومت سعودی دخالت خود در کشتار مردم سوریه را کتمان نمی کند و خواستار کنار رفتن بشار اسد رئیس جمهور قانونی این کشور و برقراری دموکراسی در آن است. این در حالی است که در عربستان دموکراسی و انتخابات آزاد وجود ندارد و نظام استبدادیِ سلطنتی حاکم است. این تناقض در گفتار و رفتار آل سعود یادآور آیات 11 و 12 سورۀ بقره در بارۀ منافقان است که می فرماید: «و هنگامی که به آنان گفته شود که در زمین فساد نکنید، می‌گویند: "ما فقط اصلاح ‌کننده ‌ایم". آگاه باشید اینها همان مفسدانند؛ ولی نمی‌ فهمند.» تروریست های مورد حمایت سعودی تاکنون هزاران انسان بی گناه را در سوریه و عراق برای تأمین منافع نامشروع این رژیم و متحدانش کشته و تأسیسات بسیاری را نابود کرده اند. 
سعودیها همچنین در مصر، پاکستان، بحرین و برخی دیگر از کشورهای اسلامی، با دخالتهای غیرقانونی خود، درگیری ها و اختلافات شدیدی را به وجود آورده اند. 


حاکمان سعودی تنها به جنگ افروزی در کشورهای اسلامی توسط عاملان تکفیری خود بسنده نکرده اند، بلکه ارتش آنها در یمن مستقیماً وارد جنگ شده و مشغول کشتار مردم این کشور است. تاکنون هزاران تن از غیرنظامیان یمنی قربانی مطامع آل سعود شده اند و زیرساختهای این کشور از بین رفته است. بمباران های یمن به قدری وحشیانه بوده که سازمان ملل متحد چندی پیش حکومت سعودی را در فهرست سیاه دولت های کودک کش قرار داد. اما این رژیم با تهدید به عدم پرداخت تعهدات مالی خود، دبیرکل این سازمان را مجبور به عقب نشینی از موضع خود کرد که باعث رسوایی برای آل سعود و سازمان ملل شد. سعودی ها درمورد دخالت در انفجارهای 11 سپتامبر 2001 آمریکا نیز چنین سیاستی در پیش گرفته و اعلام کرده اند اگر اسناد دخالت آنها در این حادثه تروریستی فاش شود، دارایی های خود را از آمریکا خارج می کنند. 


یکی از ویژگیهای منافقین در صدر اسلام، عدم مقابله با دشمنان و تشویق مسلمانان به نرفتن به جهاد بود. آنها حتی گاه با مشرکان و یهودیان علیه مؤمنان توطئه می کردند. حکومت سعودی نیز با وجود خرید تجهیزات فراوان نظامی، تاکنون هیچ اقدامی علیه رژیم صهیونیستی انجام نداده و به تبلیغات پوچ و بی خاصیت علیه این رژیم غاصب اکتفا کرده است. حتی طی ماههای گذشته گزارش های متعددی از همکاری نزدیک ریاض و تل آویو علیه کشورهای اسلامیِ جبهۀ مقاومت چون ایران و سوریه منتشر شده است. 
از طرف دیگر، آل سعود متحد نزدیک آمریکا به شمار می رود. در حالی که خصومت و دشمنی آمریکا با جهان اسلام بارها به اثبات رسیده و ارتش آمریکا تاکنون مستقیماً به چند کشور اسلامی حمله کرده است. همچنین واشنگتن پشتیبان بی چون و چرای تل آویو در ماجرای اشغال فلسطین و کشتار مردم مظلوم آن است. بنا بر این، دوستی سعودیها با آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و دشمن امت اسلامی، توجیهی جز نفاق این خاندان ندارد. قرآن در این مورد می فرماید: «به منافقان بشارت ده که مجازات دردناکی در انتظار آنهاست. همانها که کافران را به جای مؤمنان، دوست خود انتخاب می‌کنند. آیا عزّت و آبرو را نزد آنان می‌جویند؟ با اینکه همه عزّتها از آن خداست؟» (نساء، 138 و 139) نفوذ دولت آمریکا در خاندان سعودی به حدی است که در تعیین مهره های کلیدی آل سعود نیز مداخله می کند. به عنوان مثال، اخیراً "محمد بن سلمان" جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان برای تحکیم موقعیت خود و هماهنگی با کاخ سفید در سیاستهای مداخله جویانه شان در جهان اسلام، به آمریکا سفر کرد. 


منافقین از اعتقاد صحیحی برخوردار نیستند و ایمانشان متزلزل است. قرآن آنها را چنین توصیف می کند: «آنها افراد بی‌هدفی هستند که نه سوی اینها، و نه سوی آنهایند! (نه در صف مؤمنان قرار دارند، و نه در صف کافران) و هر کس را خداوند گمراه کند، راهی برای او نخواهی یافت.» وهابیتِ حاکم بر آل سعود، فرقه ای بی اساس و انحرافی است که همواره تحجر و خشونت را ترویج کرده است. دولت عربستان اگرچه برای ایجاد اختلاف و درگیری، این عقیده را در کشورهای اسلامی ترویج می کند، اما حکام سعودی خود در عمل چندان به آن پایبند نیستند. خبرهایی که هر از چندی از فساد، تجمل و خوشگذرانی اعضای این خاندان منتشر می شود، حاکی از همین واقعیت است. 


آل سعود میل دارند که به عنوان رهبر جهان اسلام و خادم حرمین شریفین شناخته شوند ، اما به خوبی می دانند که صلاحیت اخلاقی و لیاقت چنین مقامی را ندارند. بی تدبیری آنها در برگزاری مراسم حج در سال گذشته باعث شد تنها در فاجعه منا، بیش از هفت هزار تن از زائران کشته شوند. در سالهای گذشته نیز بارها حجاج در اثر حوادث مختلف جان سپرده اند. در سال جاری ، دولت سعودی به دلیل مسائل سیاسی حج را برای زائران ایرانی، سوری و یمنی ممنوع کرده و برای برخی دیگر نیز محدودیتهایی قائل شده است. در حالی که حج از جانب خداوند برای همه مسلمانانی که واجد شرایط هستند واجب شده و این کار سعودیها مخالفت با فرمان پروردگار است. این اقدامات نشان می دهد آل سعود منافقانه حج را به ابزاری علیه مخالفان سیاستهای کینه توزانه خود تبدیل کرده است. 


حاکمان سعودی امروزه با کمک ثروت فراوان نفتی می کوشند تا سیاستهای توسعه طلبانه خود را بر جهان اسلام تحمیل کنند و برای تحقق این هدف، از هیچگونه اقدام نامشروع و تفرقه افکنانه رویگردان نیستند. اما این اعمال منافقانه سرانجام محکوم به شکست است، همانگونه که منافقین در صدر اسلام مجبور شدند پیروزی مسلمانان و گسترش آئین روح بخش اسلام را بپذیرند. امروزه نیز علیرغم شرایط دشواری که دشمنان جهان اسلام و دولتهای منافقی چون آل سعود بر آن تحمیل کرده، آینده ای روشن و تابناک پیش روی مسلمانان است که لازمۀ آن اتحاد، بصیرت و مقاومت در برابر دشمنان و منافقان می باشد. 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید