این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 25 حوت 1394 15:24

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

 رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: حوزه علمیه قم باید همچنان یک "حوزه انقلابی و مهد انقلاب"باقی بماند و رسیدن به این هدف نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه ریزی دقیق است.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای امروز (سه‌شنبه) در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم(جنوب تهران) با تبیین جایگاه و نقش بی بدیل و تأثیرگذار حوزه علمیه قم در پیروزی انقلاب اسلامی به برخی تلاشها برای انقلاب زدایی از حوزه های علمیه اشاره و گفتند:دانشگاه و حوزه علمیه در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیرگذاری آشکار داشتند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأثیرگذاری حرکت و مبارزه دانشگاهی در پیروزی انقلاب اسلامی را به دلیل حضور عامل اصلی یعنی مبارزات روحانیت دانستند و خاطرنشان کردند: مبارزات دانشجویان بدون حضور مبارزات روحانیت، قطعاً به همان محیط دانشگاه محدود می شد و به اتمام می رسید.
رهبر انقلاب اسلامی،"فراگیر بودن و تأثیرگذاری" را دو ویژگی حرکت روحانیت در انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: حوزه علمیه قم از دو بخش "مرجعیت و طلاب" تشکیل شده است که امام خمینی (ره) به عنوان بخش مرجعیت،اعلامیه می دادند و سخنرانی می کردند اما آن بخشی که سخنان و دیدگاههای امام (ره) را به عمق جامعه و تا دور دست ترین مناطق رساند، روحانیت و طلاب بودند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر حوزه علمیه قم نبود، حرکت امام خمینی (ره) شاید به موفقیت نمی رسید و این، نشان دهنده نقش حوزه علمیه قم در شکل گیری و استمرار انقلاب اسلامی است.
ایشان با تأکید بر اینکه حلقه واسط میان امام خمینی(ره) و شکل گیری انقلاب اسلامی،
حوزه علمیه قم بود، خاطرنشان کردند: با توجه به نقش ممتاز و بی بدیل حوزه علمیه قم در پیروزی انقلاب اسلامی، اکنون انگیزه ها و طرح هایی برای "انقلاب زدایی" از حوزه علمیه وجود دارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه باید از هرگونه تلاشی برای "انقلاب زدایی" از حوزه های علمیه احساس خطر کرد، افزودند: باید با فکر و تدبیر و برنامه ریزی حکمت آمیز، با این خطر مقابله کرد تا حوزه علمیه قم همواره یک حوزه انقلابی و مهد انقلاب باقی بماند و بینش و حرکت انقلابی در آن توسعه یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید