این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 26 حوت 1394 08:37

رهبر معظم انقلاب اسلامی : سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران همکاری با آسیاست

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران همکاری با آسیاست.
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای عصر روزسه‌شنبه در دیدار «ترانگ تان سانگ» رئیس‌جمهوری ویتنام، سیاست قطعی ایران را همکاری با کشورهای آسیایی از جمله ویتنام خواندند و افزودند: ما از همکاریهای شما در مجامع جهانی نیز مطلع هستیم و معتقدیم تا جایی که امکان و ظرفیت وجود دارد، باید همکاریها را گسترش داد.
ایشان خاطرنشان کردند: شجاعت و مقاومت ملت ویتنام و شخصیتهای برجسته‌ی آن نظیر «هوشی مینه» و «ژنرال جیاپ» در مقابل تجاوزگری بیگانگان، باعث شده است که ملت ویتنام در چشم ملت ایران، محترم و معتبر باشد و این تکریم و همدلی، زمینه بسیار مناسبی برای گسترش همکاریهاست.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش قدرتهای برتر دنیا برای دخالت در امور کشورهای دیگر، گفتند: این دخالتها گاه از طریق راه انداختن جنگهایی همچون جنگ ویتنام و گاهی نیز با روشهای دیگر انجام می‌شود، و راه مقابله با این دخالتها، همکاری و نزدیک شدن کشورهای مستقل به یکدیگر است.
«ترانگ تان سانگ» رییس‌ جمهوری ویتنام نیز در این دیدار با قدردانی از حمایتهای ایران از ویتنام در مجامع بین المللی، گفت: ویتنام نیز در محافل بین المللی از مواضع ایران حمایت کرده و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای را حق قطعی ایران می داند و در آینده هم از مواضع ایران حمایت خواهد کرد.
رییس جمهوری ویتنام با تشکر از سخنان رهبر انقلاب در تجلیل از مبارزات مردم و رهبران ویتنام ضد بیگانگان، افزود:مردم ویتنام دهها سال در مقابل تهاجم خارجی‌ها مقاومت کردند تا توانستند به استقلال و آزادی دست یابند.
«ترانگ تان سانگ»با تأکید بر ضرورت گسترش همکاریهای ایران و ویتنام در تمام زمینه‌ها ابراز امیدواری کرد: جمهوری اسلامی در چارچوب سیاست نگاه به شرق، همچون گذشته به ویتنام به عنوان یک شریک کلیدی نگاه کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید