این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 25 حمل 1395 08:29

رهبر معظم انقلاب اسلامی:جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با ایتالیا در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی:جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با ایتالیا در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با ایتالیا در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در بخش همکاریهای اقتصادی استقبال می‌کند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه در دیدار «متئو رنتزی» صدر اعظم ایتالیا با اشاره به روابط خوب ایران و ایتالیا افزودند:نگاه ایران در همکاری با ایتالیا و دولت این کشور نگاهی متفاوت و مثبت است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی رفتار ایتالیا را در دوران اِعمال تحریمهای تحمیلی ضد ایران، منطقی‌تر از برخی کشورهای غربی برشمردند و تصریح کردند: بعضی دولتها و شرکتهای اروپایی در رفت‌وآمد به ایران و مذاکره هستند اما محصول این مذاکرات تاکنون محسوس نبوده است!
ایشان مبارزه با تروریسم را موضوع دیگری در همکاریهای ایران و ایتالیا عنوان کردند و گفتند:تعدادی از کشورهای اروپایی از بعضی گروههای خشن تروریستی تا مدتها حمایت می‌کردند و امروز موج خطرناک و فراگیر تروریزم به اروپا نیز رسیده است.
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای کمکهای مالی و تسلیحاتی آمریکا به گروههای تروریستی را از موانع حل مسئله تروریسم برشمردند و افزودند: اخبار مستند و دقیقی از کمکهای امریکا به داعش و برخی گروههای تررویستی دیگر وجود دارد و همین حالا هم که ائتلاف ضد داعش تشکیل داده‌اند، برخی دستگاههای امریکایی به‌شکل دیگری در حال کمک به داعش هستند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دستگاههای عظیم تبلیغاتی در دنیا که تحت سلطه سیاستمداران غربی هستند،به بهانه اقدامات عده‌ای شرور و تروریست، اسلام ستیزی به راه می‌اندازند و توطئه‌های پشت پرده سیاسی، کار را در مبارزه فرهنگی مشکل می‌کند.
«متئو رنتزی» صدر اعظم ایتالیا نیز با اشاره به اراده کشورش برای اجرای توافقات با ایران تاکید کرد:با توافق هسته ای باید تحریمها ضد ایران برداشته شود .
رنتزی درباره گسترش دامنه تروریسم به اروپا و با ابراز تاسف از تخریب وجهه اسلام به بهانه تروریسم افزود: باید ثابت کرد که ادیان در پی صلح، گفت‌وگو و همزیستی مسالمت‌آمیز بشر هستند و اقتدار و نقش رهبر معظم انقلاب اسلامی در ترویج این نگاه، بسیار حائز اهمیت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید