این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 13 ثور 1395 07:20

مقام معظم رهبری: دفاع از فلسطین، نماد دفاع از اسلام است

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تلاش جبهه غرب به سرکردگی آمریکا را برای تسلط بر منطقه از طریق جنگ وسیع و گسترده با جبهه اسلام دانستند.

حضرت آیت الله خامنه‎ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر یکشنبه در دیدار رمضان عبدالله ، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین ، در تحلیلی جامع از شرایط کنونی منطقه ، تأکید کردند : جنگ گسترده‌ای که امروز در منطقه در جریان است، ادامه جنگی بوده که از ۳۷ سال پیش ، ضدّ ایران آغاز شده است.

ایشان با تأکید بر این که موضع ایران در قضیه فلسطین، موضعی مقطعی نبوده و نیست، گفتند : از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران مبارزه ، موضوع حمایت از فلسطین و لزوم مقابله با رژیم صهیونیستی در مواضع امام خمینی(ره) به کرّات بیان می‌شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز حمایت از مردم فلسطین، جزء اولین کارهای ایران بود، بنابراین دفاع از آرمان فلسطین، به‌طور طبیعی در ذات جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ، با اشاره به فشارهای مختلف و گسترده‌ی سیاسی، تبلیغاتی، اقتصادی و حتی نظامی برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی و یا برگشت نظام اسلامی از مواضع خود، تأکید کردند: آنچه که امروز در منطقه در جریان است، در واقع ادامه رویارویی آمریکا با نظام اسلامی ایران است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، هدف اصلی از جنگ گسترده کنونی جبهه غرب به سرکردگی آمریکا بر ضدّ جبهه اسلامی را، تسلط بر منطقه دانستند و گفتند : باید تحولات منطقه را از این منظر بررسی و تحلیل کرد و در این چارچوب، مسائل سوریه، عراق، لبنان و حزب الله ، جزیی از این رویارویی گسترده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی، «دفاع از فلسطین، نماد دفاع از اسلام است»، افزودند: جبهه استکبار تلاش گسترده‌ای به‌کار گرفته است تا این رویارویی را «جنگ میان شیعه و سنی» معرفی کند.

ایشان با اشاره به اینکه در سوریه، دولت شیعی بر سر کار نیست، خاطرنشان کردند: اما جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه حمایت می‌کند، زیرا کسانی که در مقابل سوریه قرار گرفته‌اند، در واقع معاند با اصل اسلام و در خدمت منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به سخنان دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین درباره برخی تلاشها برای فشار بیشتر به حزب‌الله لبنان ، خاطرنشان کردند: حزب‌الله لبنان قوی‌تر از آن است که با این اقدامات دچار آسیب شود و امروز قطعاً هراس و وحشت رژیم صهیونیستی از حزب‌الله، بسیار بیشتر از گذشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید