این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 16 ثور 1395 14:42

مقام معظم رهبری: مهمترین وظیفه امت اسلامی مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی آمریکا است

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مهمترین وظیفه امت اسلامی را مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی آمریکا دانستند.

حضرت آیت الله خامنه‎ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه در دیدار مسئولان نظام، سفیران کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده‎های شهدا همزمان با سالروز بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد(ص) ، افزودند : جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشتاز جریان بعثت در راهی که امام خمینی (ره) آغازگر آن بودند ، بدون هراس از قدرت‎ها به حرکت خود ادامه خواهد داد.

حضرت آیت الله خامنه‎ای با تبریک مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) به امت اسلامی و ملت بزرگ ایران، با استناد به آیات قرآن، به تبیین مفهوم عمیق بعثت پرداختند و گفتند : مبعث، عید برانگیختگی و روز رجوع به فطرت الهی و زندگی همراه با «عقلانیت، آزادگی، عدالت و بندگی خدا» است و وظیفه پیامبران الهی هدایت انسان‎ها به‌سوی این فطرت پاک و اندیشه‌ورزی در چارچوب دستورات خداوند متعال و توحید است.

ایشان با اشاره به نیاز همیشگی بشریت به تعالیم بعثت،جریان جاهلیت را جبهه مقابل بعثت برشمردند و افزودند : جریان جاهلیت متعلق به دوران پیامبر (ص) نیست ، بلکه جبهه‎ای استمرار یافته مقابل اندیشه ورزی هدایت شده به وسیله پیامبران است که امروز نیز با استفاده از علم و فناوری و در شاکله‎ای جدید، ظهور یافته است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جریان صهیونیستی حاکم بر جهان، نمونه بارز سیستم‌سازی شیطان‎ها است، گفتند: وضعیت کنونی دنیا نتیجه حاکمیت شبکه وسیع سرمایه‌داران صهیونیست است که حتی بر دولتی همانند آمریکا غلبه و نفوذ دارد و به قدرت رسیدن جریان‎ها و احزاب منوط به پیروی و تبعیت از این جریان صهیونیستی است.

حضرت آیت الله خامنه‎ای ، ریشه اصلی حرکت‎های عظیم امت اسلامی و ایران و همچنین بیداری اسلامی را مقابله با حاکمیت جریان فاسد صهیونیستی دانستند و افزودند: بر همین اساس، امروز «اسلام ستیزی،ایران ستیزی و شیعه ستیزی» از سیاست‎های قطعی امریکا و دولت‎های وابسته به آن است.

ایشان، هوشیاری و بیداری ملت ایران و ملت‎های اسلامی مقابل حرکت فسادگرانه قدرت‎ها را عامل اصلی عصبانیت آنها برشمردند و خاطرنشان کردند : به همین علت است که ایران به‌دلیل مخالفت با سیاست‌های آمریکا در منطقه، تهدید به تحریم می‎شود ، زیرا آنها جمهوری اسلامی را مانع سیاست‎های فزون‌طلبانه خود در منطقه می دانند.

حضرت آیت الله خامنه‎ای ، تأکید کردند : جمهوری اسلامی ایران هیچگاه آغازگر جنگ و حرکت نظامی ضد هیچ کشوری نبوده اما مواضع خود را با صدای بلند اعلام کرده است و اعلام خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید