این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 03 جوزا 1395 22:52

رهبرمعظم انقلاب اسلامی : غربی ها در مبارزه با تروریزم جدی نیستند

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز " دوشنبه "در دیدار نخست‌وزیر هندوستان فرمودند: غربی‌ها در مبارزه با تروریزم جدی نیستند و در شکل‌گیری جریانهای تروریستی در افغانستان، عراق و سوریه نقش داشته‌اند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با تأکید بر اینکه باید در امر مبارزه با تروریزم که متأسفانه به‌نام اسلام سر برآورده، به مسلمانان و کشورهای اسلامی واگذار شود، خاطرنشان کردند: البته در این مبارزه، باید آن دسته از کشورهای اسلامی حضور داشته باشند که تابع سیاستهای امریکا و غرب نیستند، زیرا این کشورها قصد مبارزه جدی و واقعی با تروریستها را ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ایشان تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریزم جدی است و از همه امکانات خود برای مقابله با آن، استفاده خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به استفاده‌ی سازمانها و گروههای تروریستی ازبرخی مشکلات و نقاط ضعف جامعه مسلمانان در کشورها برای جذب نیرو، تأکید کردند: کشورها باید این بهانه‌ها را از دست تروریستها بگیرند.
ایشان، تروریزم را یک بیماری مُسری و خطرناک خواندند و خاطرنشان کردند: همانگونه که امکان مهار هر بیماری واگیردار وجود دارد، با تروریزم نیز می‌توان مقابله، و آن را مهار کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی درادامه سخنانشان با اشاره به همکاریهای دوکشور در زمینه های مختلف ،
«نفت و گاز»، «مبارزه با تروریزم» و «منطقه چابهار» را ازبسترهای همکاری عمیق و مفید ایران و هند خواندند.
حضرت آیت الله العمظی خامنه‌ای با اشاره به سیاست صحیح دولت هند مبنی بر وارد نشدن به هیچ‌یک از ائتلافهای غربی و امریکایی در به‌اصطلاح مبارزه با تروریزم، گفتند: مبارزه واقعی و جدی با تروریزم می‌تواند یکی دیگر از زمینه‌های همکاری ایران و هند باشد .
نارندرا مودی نخست‌وزیر هند نیز دراین دیدار با تأیید سخنان رهبر انقلاب اسلامی در خصوص خطر تروریزم و لزوم مبارزه جدی با آن، افزود: متأسفانه برخی کشورها، تروریزم را به «خوب» و «بد» تقسیم کرده‌اند و در خصوص مبارزه با تروریزم، فقط حرف می‌زنند.
نخست‌وزیر هندبا تأکید بر اینکه اسلام دین عشق و محبت است و هیچ ارتباطی با تروریزم ندارد، خاطرنشان کرد: هند چند سال پیش، پیشنهادبرگزاری کنفرانس جهانی مبارزه با تروریزم را با حضور کشورهای اسلامی داد که با مخالفت برخی کشورهای غربی مواجه شد.
وی افزود: باید کشورهایی که در مبارزه با تروریزم جدی هستند، در کنار یکدیگر قرار گیرند و همکاریهای نزدیکی با هم داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید