این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 19 جوزا 1395 07:38

رهبر معظم انقلاب اسلامی : عزت ،قدرت، رفاه، تعالی معنوی و آرامش روحی درگرو عمل به قرآن است

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، زیبایی الفاظ قرآن کریم را یک معجزه و دریچه‎ای برای جذب شدن به سوی مفاهیم عالی و پرمغز آن دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه‎شنبه در محفل نورانی انس با قرآن کریم در نخستین روز ماه مبارک رمضان ، تصریح کردند : آرامش روحی و دینی ، یکی از برکات آشنایی با مفاهیم قرآنی است و این آرامش ، زمینه‎ساز افزایش ایمان انسان به خداوند متعال و قدرت الهی خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به نیاز بیش از پیش جهان در شرایط کنونی به مفاهیم قرآن اشاره کردند و گفتند : اگر معانی بلند قرآن با زبان روز ، برای انسان‎ها بیان شود قطعاً تاثیرگذاری بالایی خواهد داشت و زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت خواهد شد ، زیرا عزت ، قدرت ، رفاه مادی ، تعالی معنوی، گسترش فکر و عقیده، و شادی و آرامش روحی در گرو عمل به قرآن است.

ایشان ، با ابراز خرسندی از گسترش دایره قرآنی‎ها به ویژه جوانان قرآنی در ایران ، تصریح کردند : اگرچه زیبایی و جذابیت الفاظ قرآنی یک معجزه است اما هدف از این الفاظ زیبا، گشودن دریچه‎ای برای رسیدن به فضای پربرکت و پرشکوه مفاهیم قرآنی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تأکید کردند : اگر به مفاهیم قرآن گوشِ دل سپرده شود، قطعاً در دنیای پیچیده، توفانی و پر از معضلات امروز، عمق و ژرفای مفاهیم قرآنی و تأثیرگذاری آن بیشتر درک خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‎ای همچنین با اشاره به خلاء هویتی ، فکری و ایمانی در دنیای امروز و نیازمندی بشریت به مفاهیم قرآنی، خاطرنشان کردند : باید با مستحکم‎تر کردن پایه‎های ایمانی خود و آشنایی با زبان نحوه انتقال مفاهیم قرآن به انسان‎ها، این مفاهیم را به دنیا منتقل کنیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تأکید کردند : اگر این مفاهیم منتقل شوند ، قرآن کریم ، تاثیرگذار اصلی در جهان خواهد شد و قدرت‎ها و سلاح‎های آنها و رژیم صهیونیستی هیچ غلطی نمی‎توانند بکنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید