این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 26 جوزا 1395 07:46

رهبر معظم انقلاب اسلامی: برجام را ابتدائاً نقض نمی‌کنیم اما اگر برجام را پاره کنند آن را آتش می‌زنیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تاکید کردند آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهداتشان را در برجام انجام ندادند اما ایران پیش‌پرداخت‌ها را انجام داده‌ و غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم و تاسیسات فردو و آب سنگین اراک را تعطیل کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه‎شنبه در دیدار سران قوا ، مسوولان و کارگزاران نظام ، برجام را دارای نقاط مثبت و محسّنات و نقاط ضعف و معایب دانستند و در تشریح مصادیقی از عمل نکردن آمریکا به تعهدهای خود در برجام ، خاطرنشان کردند : وظیفه طرف مقابل، برطرف کردن تحریم‎ها بود اما به این وظیفه عمل نکرده ، یعنی بخشی از تحریم‎ها را به نحوی برداشته‌ اما در عمل تحریم‎ها برداشته نشده است.

ایشان ، با اشاره به حل نشدن مشکل معاملات ایران با بانک‎های خارجی ، افزودند : مقامات دولت آمریکا در زبان و بخشنامه می‌گویند که مانعی برای معاملات بانکی با ایران وجود ندارد اما در عمل کاری می‌کنند که بانک‎ها جرأت معامله با ایران را نداشته باشند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به زوایای پر ابهام سند برجام که زمینه سوء استفاده طرف‎های مقابل را فراهم کرده است ، تأکید کردند : ایران ابتدائاً برجام را نقض نخواهد کرد، زیرا وفای به عهد، دستور قرآنی است اما اگر تهدید نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر پاره کردن برجام عملی شود، ایران ، برجام را آتش خواهد زد که این کار هم دستوری قرآنی درباره نقض عهد متقابل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین وجود یک دشمنی آشکار خاص با ایران را فراتر از اختلافات معمولی بین دولت‎ها دانستند و افزودند : نظام اسلامی بر پایه مبانی فکری و عملی اسلامی با «استکبار، ظلم، تبعیض، و سیاست‎های زورگویانه» مخالف است و با وجود همه فشارها، قدرت و نفوذ آن روز به روز در منطقه و جهان گسترش و عمق یافته و به عنوان یک قدرت رو به ظهور جدید، منافع ظالمانه قدرت‎های استکباری را به چالش کشیده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر این که تنها راه مقابله با طراحی دشمن ، استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‎ها و افزایش روزافزون قدرت و اقتدار است ، تصریح کردند : دشمن عبارت است از «شبکه استکبار» که در رأس آن دولت آمریکا قرار دارد و همچنین «شبکه صهیونیستی» که مظهر آن رژیم جعلی صهیونیستی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان این که برخی تصور می‎کنند ایران می‎تواند با آمریکا کنار بیاید و مشکلات خود را حل کند ، در حالی که ، این تصور نادرست و یک توهم است ، تاکید کردند : مساله اصلی آمریکایی‎ها ، موجودیت جمهوری اسلامی ایران بوده که با مذاکره و رابطه حل نمی‎شود ، زیرا قدرت و استقلال ناشی از اسلام برای استکبار غیرقابل قبول است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید