این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 06 سرطان 1395 07:38

رهبر معظم انقلاب اسلامی :تنها راه پیشرفت ایران اسلامی، احیای روحیه انقلابی و مجاهدت است

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر شنبه در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر و خانواده‌های شهدای مدافع حرم، با تجلیل از مجاهدت شهدا و صبر خانواده های شهدا، آنان را پایه های اقتدار نظام خواندند و تأکیدکردند: تنها راه پیشرفت ایران اسلامی، احیای روحیه انقلابی و مجاهدت است.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، آن حضرت را بزرگ‌ترین شهید تاریخ بشریت و شهید محراب خواندند و سپس با اشاره به گذشت 35 سال از حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه (سرطان)سال1360، گفتند: عاملان این جنایت، بعد از فرار از ایران اکنون سالها است که در پناه کشورهای غربی مدعی سردمداری ضدیت با تروریسم و حمایت از حقوق بشر، قرار دارند.
رهبر انقلاب اسلامی این موضوع را رسوایی بزرگ برای کشورهای اروپایی و امریکا دانستند و افزودند: این گروه تروریستی کسانی هستند که با ادعای دفاع از خلق و حتی دفاع از اسلام وارد مبارزات ملت ایران شدند اما در ادامه مرتکب فجایعی همچون حادثه هفتم تیر و ترور مردم عادی، شدند و در نهایت در کنار فردی همانند صدام قرار گرفتند و اکنون نیز در زیر چتر حمایت امریکا قرار دارند.
حضرت آیت الله خامنه ای، حادثه هفتم تیر ماه سال 1360 را حادثه ای بزرگ و حاوی درس ها و عبرت ها خواندند و با گلایه از کم کاری ها برای معرفی رویدادها و حوادث مهم انقلاب اسلامی و شهدا به نسل امروز خاطرنشان کردند: بعد از گذشت 35 سال هنوز یک اثر فاخر دراین باره نداریم و اگر این حادثه تاکنون زنده مانده است، فقط به دلیل روحیه انقلابی مردم است.
هفتم تیر (سرطان) 1360 بر اثر انفجار بمبی قوی در سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله «سید محمد حسینی بهشتی» رئیس دیوان عالی کشور همراه با 72 نفر از شخصیت های سیاسی و مذهبی ایران، شهید شدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به موضوع دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام و شهدای مدافع حرم اشاره کردند و افزودند: این موضوع از ماجراهای عجیب و شگفتی های تاریخ است که جوانانی از ایران و کشورهای دیگر با ایمان و انگیزه قوی از همسر جوان و کودک خردسال و زندگی راحت خود می گذرند و در یک کشور غریب، در راه خدا مجاهدت می‌کنند و در این مسیر به شهادت می رسند.
رهبر انقلاب اسلامی، طراحی گروههای تروریستی تکفیری همچون داعش را نمونه ای از این شیوه های خشن برای مقابله با نظام اسلامی دانستند و گفتند: هدف اصلی از راه اندازی گروههای تروریستی تکفیری و اقدامات آنها در عراق و سوریه حمله به ایران بود اما قدرت نظام جمهوری اسلامی موجب شد آنها در همان عراق و سوریه زمین‌گیر شوند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین تعرض حاکمان بحرین به عالم مجاهد شیخ عیسی قاسم را نشانه بلاهت آنها دانستند و تأکید کردند: شیخ عیسی قاسم فردی است که تا وقتی می‌توانست با مردم بحرین حرف بزند، آنها را از حرکات تند و مسلحانه منع می کرد اما حاکمان بحرین متوجه نیستند که تعرض به این عالم مجاهد، به معنای برداشتن مانع از مقابل جوانان حماسی و پرشور بحرین برای انجام هر اقدامی در مقابل حکومت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید