بیانات رهبری http://dari.irib.ir Thu, 31 Jan 2019 08:12:19 +0430 fa-af مقام معظم رهبری: علت اصلی فاجعه‌آفرینی های استکبار در منطقه «فراموشی» مسئله فلسطین است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/120149-منبع-اصلی-جنگ،-ناامنی-و-تروریزم-در-منطقه-و-دنیای-اسلام-قدرتهای-استکباری-و-در-رأس-آنها-امریکا http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/120149-منبع-اصلی-جنگ،-ناامنی-و-تروریزم-در-منطقه-و-دنیای-اسلام-قدرتهای-استکباری-و-در-رأس-آنها-امریکا

 

 

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی منبع اصلی جنگ، ناامنی و تروریزم در منطقه و دنیای اسلام را قدرتهای استکباری و در رأس آنها امریکا دانستند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار مسئولان نظام و جمعی از قشرهای مختلف مردم، با تأکید بر اینکه هدف قدرتهای استکباری،ایجاد فضای تنفس برای رژیم صهیونیستی و به فراموشی سپرده شدن موضوع محوری فلسطین است، گفتند: تنها راه مقابله با این توطئه ها، شناخت دشمن واقعی و ایستادگی است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبریک عید سعید فطر، به شرایط کنونی دنیای اسلام و کشتار، ناامنی و انفجارهای خونین در منطقه اشاره کردند و گفتند: یکی از مسائل مهم، شناخت منبع خبیث و نامبارک مشکلات امروز امت اسلامی و دستهای پنهانی است که تروریزم را ترویج می کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اعلام برائت ظاهری همه کشورها و قدرتها از تروریسم و تشکیل ائتلاف دروغین مبارزه با تروریسم خاطرنشان کردند: برخلاف ادعاهای ظاهری قدرتها، آنها در عمل تروریسم را حمایت و ترویج می کنند.
ایشان با اشاره به حضور سفیر امریکا در جمع معترضان در روزهای اول قضایای سوریه و زمینه سازی برای تبدیل منازعه سیاسی این کشور به یک جنگ داخلی، افزودند: یک منازعه سیاسی را تبدیل به برادرکشی کردند و سپس با حمایت مالی و تسلیحاتی و با درآمدهای نفتی حرام، افرادی را از مناطق مختلف، به سوریه و عراق آوردند و ناامنی ها و گرفتاری های امروز منطقه را ایجاد کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای ، تأکید کردند: برخلاف برخی ادعاها ایران در مسائل بحرین دخالتی نکرده و نخواهد کرد اما اگر آگاهی و خرد سیاسی در این کشور وجود دارد نباید بگذارند منازعه سیاسی تبدیل به جنگ داخلی شود .
رهبر انقلاب اسلامی به شرایط یمن و بمباران روزمره خانه های مردم، بیمارستانها، مساجد و زیرساخت ها اشاره و تأکید کردند: متجاوز باید دست از تجاوز بردارد و دنیای اسلام نیز باید متجاوز را، تنبیه کنند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با تبریک عید سعید فطر، تروریسم، ناامنی و آوارگی را از جمله مشکلات امروز جهان اسلام خواند و با تأکید بر لزوم شکل‌گیری ائتلافی واقعی برای مبارزه با تروریسم افزود: ایران در برابر مشکلات جهان اسلام حساس است و از ملت‌های اسلامی دفاع خواهد کرد.

 

 

 

]]>
بیانات رهبری Wed, 06 Jul 2016 14:18:14 +0430
رهبر معظم انقلاب اسلامی :ملت ایران حاضر است در مقابل همه دشمنان بایستد و مسئله فلسطین را زنده کند http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/120141-بیانات-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-نماز-عید-سعید-فطر http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/120141-بیانات-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-نماز-عید-سعید-فطر

رهبر معظم انقلاب اسلامی روزه‌داری مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان در بلندترین و گرم‌ترین روزهای سال را از جلوه‌های زیبای ماه مبارک رمضان امسال برشمردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه نماز عید سعید فطر با تبریک این روز به ملت ایران و امت بزرگ اسلامی، ماه رمضان امسال در ایران را پر از معنویت، توجه، توسل، خشوع و تضرع خواندند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: البته دستهای خبیثی سعی کردند نوجوانان را به روزه‌خواری بکشانند که به لطف الهی موفق نشدند و در آینده نیز موفق نخواهند شد.
ایشان برگزاری راهپیمایی عظیم روز قدس در هوای بسیار گرم را جلوه زیبای دیگر و یکی از کارهای بزرگ و مجاهدت مردم در ماه مبارک رمضان دانستند و گفتند: مردم با این حضور اعلام کردند که اگر برخی دولتهای اسلامی به آرمان فلسطین خیانت می کنند، اما ملت ایران حاضر است در مقابل همه دشمنان بایستد و مسئله فلسطین را زنده کند.
حضرت آیت الله خامنه ای، در خطبه دوم نماز، با اشاره به انفجارهای تروریستی در روزهای اخیر در عراق، ترکیه، بنگلادش و برخی کشورهای دیگر نیز گفتند: متأسفانه امسال عید فطر مسلمانان در برخی کشورها به‌دست تروریستهایی که می‌خواهند «اسلام جعلی و بدلی» را به دستور اربابان خود جایگزین «اسلام واقعی» کنند تبدیل به عزا شد، و این جنایات، نتیجه پرورش دادن تروریستها به‌وسیله دستگاههای امنیتی امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است.
ایشان با تأکید بر اینکه جرم کشتار انسانهای بی‌گناه در منطقه متوجه حامیان تروریستهای تکفیری است افزودند ، البته خود آنها نیز به‌تدریج در حال آسیب دیدن از تروریسم هستند اما این گناه و جرم آنها فراموش نخواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، برافروخته بودن شعله‌های جنگ و ناامنی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، لیبی و یمن را مایه تأسف خواندند و افزودند: مردم یمن اکنون یکسال و سه ماه است که در زیر بمبارانها قرار دارند اما باید به این مردم و رهبری حکیمانه آنان آفرین گفت که در چنین شرایطی و در هوای گرم، راهپیمایی روز جهانی قدس را با عظمت برگزار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هدف اصلی قدرتهای استکباری از به‌راه انداختن جنگ و ناامنی و تروریسم در منطقه، به فراموشی سپرده شدن مسئله فلسطین است، گفتند: مبارزه برای آزادی فلسطین یک مبارزه اسلامی و همگانی است که ادامه این حرکت، وظیفه همه مسلمانان است و قرار دادن موضوع فلسطین در چارچوب یک موضوع داخلی و عربی صِرف، کاری غلط است.
 

]]>
بیانات رهبری Wed, 06 Jul 2016 09:55:26 +0430
تاکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ و تقویت تقوا در رفتارهای شخصی و عمومی برای ایستادگی در مقابل جبهه استکبار http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/119901-تاکید-رهبر-معظم-انقلاب-بر-حفظ-و-تقویت-تقوا-در-رفتارهای-شخصی-و-عمومی-برای-ایستادگی-در-مقابل-جبهه-استکبار http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/119901-تاکید-رهبر-معظم-انقلاب-بر-حفظ-و-تقویت-تقوا-در-رفتارهای-شخصی-و-عمومی-برای-ایستادگی-در-مقابل-جبهه-استکبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر می خواهیم در مقابل جبهه استکبار ایستادگی کنیم و به عزت شایسته نظام جمهوری اسلامی برسیم، نیازمند حفظ و تقویت تقوا در رفتارهای شخصی و عمومی خود هستیم.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر شنبه در دیدار صمیمانه بیش از یک هزار تن از دانشجویان و تشکل های دانشجویی بعد از تبیین نقش ایمان در ایستادگی، به «مبارزه سرنوشت ساز ملت ایران با جبهه استکبار» اشاره کردند و گفتند: سرآغاز این مبارزه آنجا بود که ملت ایران تصمیم گرفت مستقل و پیشرفته شود که این موضوع با منافع قدرتهای مسلط جهانی ناسازگار است.
ایشان سخن برخی افراد را مبنی بر اینکه نظام جمهوری اسلامی به دنبال بهانه جویی برای ناسازگاری با قدرتها است، سخنی نادرست خواندند و افزودند: این مبارزه نیازمند بهانه نیست زیرا تا زمانی که ملت ایران بر اساس غیرت و سابقه انقلابی و اسلام، ایستاده است، این مبارزه وجود دارد .
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار که بیش از پنج ساعت طول کشید،«مطالبه گری دانشجویان» را بسیار با اهمیت خواندند و تأکید کردند: برطرف کردن مشکلات کلان کشور بر عهده مسئولان عالی رتبه است اما مطالبه گری دانشجویان اگر با مطالعه و اطلاعات دقیق و درست همراه باشد، قطعاً زمینه ساز تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنانشان، دانشجویان کشور را فرصتی بزرگ، ثروتی عظیم و از نقاط قوت نظام دانستند و با تأکید بر لزوم توجه خاص مسئولان به این قشر در برنامه ریزیها، گفتند: دانشجویان کنونی در مقایسه با دانشجویان اول انقلاب از لحاظ کمّی و کیفی بالاتر و دارای تفکرات عمیق تر انقلابی و اسلامی هستند.
ایشان عموم دانشجویان را به «سوءظن به جریان رسانه ای دشمن» توصیه کردند و گفتند: دشمنان با هزینه های گزاف، جریان رسانه ای پیچیده و گسترده ای را بر ضد نظام اسلامی به راه انداخته اند که هدف اصلی آن، پوشاندن نقاط قوت جمهوری اسلامی و برجسته سازی برخی نقاط منفی برای ایجاد یأس و ناامیدی در مردم و جوانان است.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با چند توصیه به دانشجویان، کمیت و کیفیت نشاط انگیز دانشجویان انقلابی را نشانه زنده بودن و استعداد و ظرفیت ذاتی انقلاب دانستند و افزودند: منظور از دفاع از نظام، دفاع از رهبری نیست بلکه دفاع از مجموعه ارزشهای در هم تنیده ای است که انقلاب با تکیه بر آنها به رشد و بالندگی خود ادامه می دهد.
رهبر معظم انقلاب به دانشجویان گفتند: رؤسای جمهور دهه های آینده، نمایندگان مجلس و مسئولان آینده کشور از میان شما عزیزان انتخاب خواهند شد، بنابراین با نگاهی کاملاً امیدوار و پرنشاط، تصویر آرمانی ۲۰، ۳۰ سال آینده کشور را ترسیم کنید و حرکت امروز خود را براساس آن افق روشن، سامان دهید.
در ابتدای این دیدار، ۸ نفر از نمایندگان تشکل های دانشجویی،به مدت دو ساعت دیدگاه ها و دغدغه های جامعه دانشجویی را بیان کردند.

]]>
بیانات رهبری Sun, 03 Jul 2016 07:44:08 +0430
رهبر معظم انقلاب اسلامی :تنها راه پیشرفت ایران اسلامی، احیای روحیه انقلابی و مجاهدت است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/119340-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-تنها-راه-پیشرفت-ایران-اسلامی،-احیای-روحیه-انقلابی-و-مجاهدت-است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/119340-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-تنها-راه-پیشرفت-ایران-اسلامی،-احیای-روحیه-انقلابی-و-مجاهدت-است

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر شنبه در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر و خانواده‌های شهدای مدافع حرم، با تجلیل از مجاهدت شهدا و صبر خانواده های شهدا، آنان را پایه های اقتدار نظام خواندند و تأکیدکردند: تنها راه پیشرفت ایران اسلامی، احیای روحیه انقلابی و مجاهدت است.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، آن حضرت را بزرگ‌ترین شهید تاریخ بشریت و شهید محراب خواندند و سپس با اشاره به گذشت 35 سال از حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه (سرطان)سال1360، گفتند: عاملان این جنایت، بعد از فرار از ایران اکنون سالها است که در پناه کشورهای غربی مدعی سردمداری ضدیت با تروریسم و حمایت از حقوق بشر، قرار دارند.
رهبر انقلاب اسلامی این موضوع را رسوایی بزرگ برای کشورهای اروپایی و امریکا دانستند و افزودند: این گروه تروریستی کسانی هستند که با ادعای دفاع از خلق و حتی دفاع از اسلام وارد مبارزات ملت ایران شدند اما در ادامه مرتکب فجایعی همچون حادثه هفتم تیر و ترور مردم عادی، شدند و در نهایت در کنار فردی همانند صدام قرار گرفتند و اکنون نیز در زیر چتر حمایت امریکا قرار دارند.
حضرت آیت الله خامنه ای، حادثه هفتم تیر ماه سال 1360 را حادثه ای بزرگ و حاوی درس ها و عبرت ها خواندند و با گلایه از کم کاری ها برای معرفی رویدادها و حوادث مهم انقلاب اسلامی و شهدا به نسل امروز خاطرنشان کردند: بعد از گذشت 35 سال هنوز یک اثر فاخر دراین باره نداریم و اگر این حادثه تاکنون زنده مانده است، فقط به دلیل روحیه انقلابی مردم است.
هفتم تیر (سرطان) 1360 بر اثر انفجار بمبی قوی در سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله «سید محمد حسینی بهشتی» رئیس دیوان عالی کشور همراه با 72 نفر از شخصیت های سیاسی و مذهبی ایران، شهید شدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به موضوع دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام و شهدای مدافع حرم اشاره کردند و افزودند: این موضوع از ماجراهای عجیب و شگفتی های تاریخ است که جوانانی از ایران و کشورهای دیگر با ایمان و انگیزه قوی از همسر جوان و کودک خردسال و زندگی راحت خود می گذرند و در یک کشور غریب، در راه خدا مجاهدت می‌کنند و در این مسیر به شهادت می رسند.
رهبر انقلاب اسلامی، طراحی گروههای تروریستی تکفیری همچون داعش را نمونه ای از این شیوه های خشن برای مقابله با نظام اسلامی دانستند و گفتند: هدف اصلی از راه اندازی گروههای تروریستی تکفیری و اقدامات آنها در عراق و سوریه حمله به ایران بود اما قدرت نظام جمهوری اسلامی موجب شد آنها در همان عراق و سوریه زمین‌گیر شوند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین تعرض حاکمان بحرین به عالم مجاهد شیخ عیسی قاسم را نشانه بلاهت آنها دانستند و تأکید کردند: شیخ عیسی قاسم فردی است که تا وقتی می‌توانست با مردم بحرین حرف بزند، آنها را از حرکات تند و مسلحانه منع می کرد اما حاکمان بحرین متوجه نیستند که تعرض به این عالم مجاهد، به معنای برداشتن مانع از مقابل جوانان حماسی و پرشور بحرین برای انجام هر اقدامی در مقابل حکومت است.

]]>
بیانات رهبری Sun, 26 Jun 2016 07:38:30 +0430
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران : دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/118820-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-استادان-دانشگاه‌ها-و-پژوهشگران-دانشگاه-و-دانشجو-باید-همواره-انقلابی-باشند http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/118820-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-استادان-دانشگاه‌ها-و-پژوهشگران-دانشگاه-و-دانشجو-باید-همواره-انقلابی-باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی با ترسیم اهداف نظام اسلامی برای دستیابی به جایگاه ایرانی مقتدر، عزتمند و مستقل، دانشگاهها را پایه و اساس این اهداف والا برشمردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب عصر شنبه در دیدار جمعی از اساتید، نخبگان علمی و پژوهشگران دانشگاهها، گفتند: افزایش سرعت رشد علمی در دانشگاهها و مراکز علمی، ایجاد و تقویت احساس هویت افتخارآمیز ایرانی- اسلامی در جوانان، و انقلابی بودن دانشگاهها و دانشجویان از جمله الزامات تبدیل شدنِ نظام اسلامی به یک قدرت علمی مطرح و الگوی مردم سالاری همراه با اسلام و معنویت، در دنیا است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با طرح این سوال که برای ایرانِ پس از 20 سال، چه آینده مطلوبی متصور است، افزودند: اگر آینده مطلوب مورد نظر، ایرانی مقتدر، عزتمند، مستقل، متدین، ثروتمند و برخوردار از عدالت، و دارای حکومتی مردمی، پاک، جهادگر، دلسوز و پرهیزگار باشد، ضروری است دانشگاهها آراسته به این شاخص ها باشند و نسل جوان را معتقد و مومن به این عناصر تربیت کنند.
ایشان درخصوص «پیشرفت علمی»، بر لزوم افزایش سرعت رشد علمی تأکید کردند و گفتند: من چندی پیش نیز درخصوص کاهش سرعت رشد علمی تذکر دادم زیرا سرعت کم شده است و برای جبران فاصله عقب ماندگی علمی چاره ای جز افزایش سرعت رشد علمی وجود ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای به نقش اساتید در ایجاد و تقویت «هویت ایرانی و اسلامی» در دانشجویان اشاره کردند و گفتند: استادان با بیان پیشرفتهای کشور در عرصه های هوا فضا، نانو، هسته ای، زیست فناوری و پزشکی، می توانند احساس هویت را در دانشجویان بوجود آورند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: اگرچه ما در زمینه پیشرفتهای علمی عقب ماندگی تاریخی داریم اما با تلاش و انرژی جوانان با استعداد کشور می توانیم این عقب ماندگی ها را جبران کنیم.
ایشان درباره هویت اسلامی در دانشگاهها نیز افزودند: مسئولان دانشگاهها باید در مقابل هر اقدام و موضوعی همچون اردوهای مختلط که هویت اسلامی دانشگاهها را خدشه دار می کند، حساس باشند و با آن برخورد کنند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین افزودند: وجود گرایش های مختلف سیاسی در دانشگاهها مانعی ندارد اما مسئولان دانشگاهها اعم از مدیران ارشد وزارتخانه و رؤسا و اساتید باید همواره مدافع و هدایت کننده فضای چالشی دانشگاهها به سوی مبانی و اهداف انقلاب اسلامی باشند و به هیچ وجه نباید از گرایش های مخالف انقلاب حمایت شود.
در ابتدای این دیدار جمعی از اساتید، صاحبنظران و متخصصان حوزه های علوم مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی در سخنانی پیشنهادها و نظرات خود را در مسائل مختلف بیان کردند.

]]>
بیانات رهبری Sun, 19 Jun 2016 07:41:21 +0430
رهبر معظم انقلاب اسلامی: برجام را ابتدائاً نقض نمی‌کنیم اما اگر برجام را پاره کنند آن را آتش می‌زنیم http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/118634-رهبر-معظم-انقلاب-برجام-را-ابتدائاً-نقض-نمی‌کنیم-اما-اگر-برجام-را-پاره-کنند-آن-را-آتش-می‌زنیم http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/118634-رهبر-معظم-انقلاب-برجام-را-ابتدائاً-نقض-نمی‌کنیم-اما-اگر-برجام-را-پاره-کنند-آن-را-آتش-می‌زنیم رهبر معظم انقلاب اسلامی: برجام را ابتدائاً نقض نمی‌کنیم اما اگر برجام را پاره کنند آن را آتش می‌زنیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تاکید کردند آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهداتشان را در برجام انجام ندادند اما ایران پیش‌پرداخت‌ها را انجام داده‌ و غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم و تاسیسات فردو و آب سنگین اراک را تعطیل کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه‎شنبه در دیدار سران قوا ، مسوولان و کارگزاران نظام ، برجام را دارای نقاط مثبت و محسّنات و نقاط ضعف و معایب دانستند و در تشریح مصادیقی از عمل نکردن آمریکا به تعهدهای خود در برجام ، خاطرنشان کردند : وظیفه طرف مقابل، برطرف کردن تحریم‎ها بود اما به این وظیفه عمل نکرده ، یعنی بخشی از تحریم‎ها را به نحوی برداشته‌ اما در عمل تحریم‎ها برداشته نشده است.

ایشان ، با اشاره به حل نشدن مشکل معاملات ایران با بانک‎های خارجی ، افزودند : مقامات دولت آمریکا در زبان و بخشنامه می‌گویند که مانعی برای معاملات بانکی با ایران وجود ندارد اما در عمل کاری می‌کنند که بانک‎ها جرأت معامله با ایران را نداشته باشند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به زوایای پر ابهام سند برجام که زمینه سوء استفاده طرف‎های مقابل را فراهم کرده است ، تأکید کردند : ایران ابتدائاً برجام را نقض نخواهد کرد، زیرا وفای به عهد، دستور قرآنی است اما اگر تهدید نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر پاره کردن برجام عملی شود، ایران ، برجام را آتش خواهد زد که این کار هم دستوری قرآنی درباره نقض عهد متقابل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین وجود یک دشمنی آشکار خاص با ایران را فراتر از اختلافات معمولی بین دولت‎ها دانستند و افزودند : نظام اسلامی بر پایه مبانی فکری و عملی اسلامی با «استکبار، ظلم، تبعیض، و سیاست‎های زورگویانه» مخالف است و با وجود همه فشارها، قدرت و نفوذ آن روز به روز در منطقه و جهان گسترش و عمق یافته و به عنوان یک قدرت رو به ظهور جدید، منافع ظالمانه قدرت‎های استکباری را به چالش کشیده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر این که تنها راه مقابله با طراحی دشمن ، استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‎ها و افزایش روزافزون قدرت و اقتدار است ، تصریح کردند : دشمن عبارت است از «شبکه استکبار» که در رأس آن دولت آمریکا قرار دارد و همچنین «شبکه صهیونیستی» که مظهر آن رژیم جعلی صهیونیستی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان این که برخی تصور می‎کنند ایران می‎تواند با آمریکا کنار بیاید و مشکلات خود را حل کند ، در حالی که ، این تصور نادرست و یک توهم است ، تاکید کردند : مساله اصلی آمریکایی‎ها ، موجودیت جمهوری اسلامی ایران بوده که با مذاکره و رابطه حل نمی‎شود ، زیرا قدرت و استقلال ناشی از اسلام برای استکبار غیرقابل قبول است.

]]>
بیانات رهبری Wed, 15 Jun 2016 07:46:20 +0430
رهبر معظم انقلاب اسلامی : عزت ،قدرت، رفاه، تعالی معنوی و آرامش روحی درگرو عمل به قرآن است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/118172-عزت،-قدرت،-رفاه،-تعالی-معنوی-و-آرامش-روحی-درگرو-عمل-به-قرآن-است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/118172-عزت،-قدرت،-رفاه،-تعالی-معنوی-و-آرامش-روحی-درگرو-عمل-به-قرآن-است

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، زیبایی الفاظ قرآن کریم را یک معجزه و دریچه‎ای برای جذب شدن به سوی مفاهیم عالی و پرمغز آن دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه‎شنبه در محفل نورانی انس با قرآن کریم در نخستین روز ماه مبارک رمضان ، تصریح کردند : آرامش روحی و دینی ، یکی از برکات آشنایی با مفاهیم قرآنی است و این آرامش ، زمینه‎ساز افزایش ایمان انسان به خداوند متعال و قدرت الهی خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به نیاز بیش از پیش جهان در شرایط کنونی به مفاهیم قرآن اشاره کردند و گفتند : اگر معانی بلند قرآن با زبان روز ، برای انسان‎ها بیان شود قطعاً تاثیرگذاری بالایی خواهد داشت و زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت خواهد شد ، زیرا عزت ، قدرت ، رفاه مادی ، تعالی معنوی، گسترش فکر و عقیده، و شادی و آرامش روحی در گرو عمل به قرآن است.

ایشان ، با ابراز خرسندی از گسترش دایره قرآنی‎ها به ویژه جوانان قرآنی در ایران ، تصریح کردند : اگرچه زیبایی و جذابیت الفاظ قرآنی یک معجزه است اما هدف از این الفاظ زیبا، گشودن دریچه‎ای برای رسیدن به فضای پربرکت و پرشکوه مفاهیم قرآنی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تأکید کردند : اگر به مفاهیم قرآن گوشِ دل سپرده شود، قطعاً در دنیای پیچیده، توفانی و پر از معضلات امروز، عمق و ژرفای مفاهیم قرآنی و تأثیرگذاری آن بیشتر درک خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‎ای همچنین با اشاره به خلاء هویتی ، فکری و ایمانی در دنیای امروز و نیازمندی بشریت به مفاهیم قرآنی، خاطرنشان کردند : باید با مستحکم‎تر کردن پایه‎های ایمانی خود و آشنایی با زبان نحوه انتقال مفاهیم قرآن به انسان‎ها، این مفاهیم را به دنیا منتقل کنیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تأکید کردند : اگر این مفاهیم منتقل شوند ، قرآن کریم ، تاثیرگذار اصلی در جهان خواهد شد و قدرت‎ها و سلاح‎های آنها و رژیم صهیونیستی هیچ غلطی نمی‎توانند بکنند.

]]>
بیانات رهبری Wed, 08 Jun 2016 07:38:42 +0430
رهبر معظم انقلاب اسلامی: انقلابی گری، تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/117861-رهبر-معظم-انقلاب-انقلابی-گری،-تنها-راه-پیشرفت-و-تحقق-اهداف-است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/117861-رهبر-معظم-انقلاب-انقلابی-گری،-تنها-راه-پیشرفت-و-تحقق-اهداف-است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: باید با استفاده از تجربه مذاکرات هسته ای یعنی اثبات ضرورت بی اعتمادی به آمریکا، مسیر حرکت و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را ادامه داد.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای مختلف مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در حرم مطهر، امام راحل را شخصیت «مؤمنِ متعبدِ انقلابی» خواندند و بر ادامه راه «امامِ انقلابیِ ملت» به عنوان تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف مردم و نظام،تاکید کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به خارج شدن ایران از کنترل قدرتها و تبدیل نظام اسلامی به الگوی الهام بخش ملتها گفتند: مسئله اساسی این است که امامِ انقلابی، کشور را از بسیاری از منجلاب ها از جمله «منجلاب های وابستگی، فساد سیاسی، فساد اخلاقی، حقارت بین المللی، عقب ماندگی های علمی، اقتصادی و فناوری نجات داد و در مسیر حرکت کشور و ملت، تغییری بزرگ ایجاد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره)، ریل حرکت کشور را به سمت هدفهای بزرگ یعنی «حاکمیت دین خدا» تغییر داد، افزودند: حاکمیت دین خدا عبارت است از، تحقق عدالت اجتماعی واقعی، ریشه کنی فقر و جهل، ریشه کنی استضعاف و آسیب های اجتماعی، پیشرفت علمی کشور، تأمین عزت و هویت ملی و اقتدار بین المللی و فعال کردن ظرفیت های کشور است.
ایشان انقلاب اسلامی را سرمایه ممتاز و منحصر به فرد ملت و کشور دانستند و تأکید کردند: برای به نتیجه رسیدن انقلاب، هزینه های سنگینی پرداخت شده است اما در کنار این هزینه ها منافع فراوانی نیز وجود داشته است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به استحکام انقلاب اسلامی بعد از گذشت ۳۷ سال افزودند: امروز شرایط ملت ایران، روشن تر و هموارتر از گذشته است و هزینه ها قابل اجتناب تر شده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین ، اقتصاد مقاومتی را تنها راه تحقق استقلال اقتصادی اعلام کردند و افزودند: خوشبختانه دولت براساس گزارشی که داده است، در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اقداماتی را شروع کرده که اگر با همین قوت پیش برود، یقیناً مردم آثارش را می بینند.
ایشان خاطرنشان کردند: در همه تصمیمات بزرگ و همه کارها از جمله قرارداد با کشورهای دیگر باید اقتصاد مقاومتی جداً مد نظر باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه کمک مستقیم امریکا به کشور مهاجم به مردم یمن را، مشارکت در بمباران و کشتار مردم بیگناه برشمردند و تأکید کردند: براساس آموزه های اسلام، نمی شود در مقابل این جنایات ساکت بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی ، رژیم منحوس صهیونیستی را نیز به موازات امریکا و انگلیس از دیگر دشمنان ملت ایران خواندند و تأکید کردند: باید در مقابل دشمنان حساس بود و در مقابل هر پیشنهاد آنها، از جمله نسخه های سیاسی و اقتصادی احتیاط کرد که اگر این حساسیت باشد، «عدم تبعیت» نیز به دنبال خواهد آمد که این همان «جهاد کبیر» است.

]]>
بیانات رهبری Fri, 03 Jun 2016 15:07:47 +0430
مقام معظم رهبری: تنها راه بقا و پیشرفت نظام و تحقق اهداف انقلاب،«اقتدار حقیقی کشور» و «جهاد کبیر» یعنی تبعیت نکردن از دشمن است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/117294-مقام-معظم-رهبری-تنها-راه-بقا-و-پیشرفت-نظام-و-تحقق-اهداف-انقلاب،«اقتدار-حقیقی-کشور»-و-«جهاد-کبیر»-یعنی-تبعیت-نکردن-از-دشمن-است http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/117294-مقام-معظم-رهبری-تنها-راه-بقا-و-پیشرفت-نظام-و-تحقق-اهداف-انقلاب،«اقتدار-حقیقی-کشور»-و-«جهاد-کبیر»-یعنی-تبعیت-نکردن-از-دشمن-است

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبیین «هویت و مسیر انقلابی» مجلس خبرگان رهبری، تأکید کردند: تنها راه بقا و پیشرفت نظام و تحقق اهداف انقلاب،«اقتدار حقیقی کشور» و «جهاد کبیر» یعنی تبعیت نکردن از دشمن است.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای امروز (پنج‌شنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان منتخب ملت در پنجمین دوره مجلس خبرگان، این مجلس را پدیده ای واقعاً عظیم خواندند.
ایشان با سپاسگزاری به درگاه پروردگار برای انتخابات خوب، استقبال وسیع مردم و تشکیل مجلس وزین و محترم خبرگان افزودند: مجلس خبرگان موهبتی الهی است و حتی صرف نظر از وظایف خود در قانون اساسی، پدیده ای عظیم و تأثیرگذار به شمار می رود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، شکل گیری مجموعه «منتخب و مورد وثوق مردم» از علما و صاحبنظران دینی و علمی را فی نفسه حائز اهمیت فراوان دانستند و افزودند: این مجموعه برجسته و متعالی دارای ظرفیتی عظیم برای تبادل نظر، هماهنگی و فعالیت تأثیرگذار است.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با اشاره به ارتباط علما و فضلای عضو مجلس خبرگان با قشرهای مختلف مردم در سراسر ایران و قدرت تأثیرگذاری آنها در افکار عمومی خاطرنشان کردند: نباید این مجموعه تا هنگام سر رسیدن زمان لازم برای ایفای وظایف مصرح در قانون اساسی بی تحرک بماند.
ایشان، «هم اندیشی درباره مسائل مختلف»، «تمرکز بر مسائل مورد نظر»، «اعلام مواضع و خواسته ها» و «شکل دهی نوعی گفتمان و مطالبه عمومی» را از ظرفیتهای مجلس خبرگان برشمردند و افزودند: در صورت تحقق این هدف، قوای مختلف و مسئولان و مجریان نیز به طور طبیعی برای تأمین آن مطالبه حرکت خواهند کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مسیر و اهداف مجلس خبرگان باید همان مسیر و هدفهای انقلاب باشد، افزودند: «حاکمیت اسلام»، «آزادی»، «استقلال»، «عدالت اجتماعی»، «رفاه عمومی»، «ریشه کنی فقر و جهل»، «مقاومت در مقابل سیل بنیان کن فسادهای اخلاقی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جاری در غرب» و «ایستادگی در مقابل سلطه جبهه استکبار» از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی ملت ایران است.
ایشان، سلطه گری را ذات و طبیعت استکبار خواندند و خاطرنشان کردند: جبهه استکبار ذاتاً به دنبال فراگیر کردن سلطه بر ملتهاست و هر کشور و ملتی مقاومت نکند، در دامهای آن اسیر می‌شود.
حضرت آیت الله خامنه ای، اسلام را بدون تردید، قلع و قمع کننده ظلم و استکبار خواندند و افزودند: البته آن اسلامی می تواند در مقابل زورگویان جهانی مقاومت و جبهه سلطه را نابود کند که به صورت یک نظام حکومتی استقرار یافته و دارای ابزارهای قدرت نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه ای باشد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین ، خطاب به منتخبان ملت در مجلس پنجم خبرگان تأکید کردند: ایستایی جایز نیست؛ اصل تحول و پیشرفت را برای تحقق اهداف اسلام و انقلاب همواره به طور جدی مورد نظر داشته باشید.

]]>
بیانات رهبری Thu, 26 May 2016 14:17:14 +0430
رهبرمعظم انقلاب اسلامی : غربی ها در مبارزه با تروریزم جدی نیستند http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/117167-رهبرمعظم-انقلاب-اسلامی-غربی-ها-در-مبارزه-با-تروریزم-جدی-نیستند http://dari.irib.ir/radioislam/همگام-با-ولایت/2010-08-16-06-48-29/item/117167-رهبرمعظم-انقلاب-اسلامی-غربی-ها-در-مبارزه-با-تروریزم-جدی-نیستند

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز " دوشنبه "در دیدار نخست‌وزیر هندوستان فرمودند: غربی‌ها در مبارزه با تروریزم جدی نیستند و در شکل‌گیری جریانهای تروریستی در افغانستان، عراق و سوریه نقش داشته‌اند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با تأکید بر اینکه باید در امر مبارزه با تروریزم که متأسفانه به‌نام اسلام سر برآورده، به مسلمانان و کشورهای اسلامی واگذار شود، خاطرنشان کردند: البته در این مبارزه، باید آن دسته از کشورهای اسلامی حضور داشته باشند که تابع سیاستهای امریکا و غرب نیستند، زیرا این کشورها قصد مبارزه جدی و واقعی با تروریستها را ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ایشان تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریزم جدی است و از همه امکانات خود برای مقابله با آن، استفاده خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به استفاده‌ی سازمانها و گروههای تروریستی ازبرخی مشکلات و نقاط ضعف جامعه مسلمانان در کشورها برای جذب نیرو، تأکید کردند: کشورها باید این بهانه‌ها را از دست تروریستها بگیرند.
ایشان، تروریزم را یک بیماری مُسری و خطرناک خواندند و خاطرنشان کردند: همانگونه که امکان مهار هر بیماری واگیردار وجود دارد، با تروریزم نیز می‌توان مقابله، و آن را مهار کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی درادامه سخنانشان با اشاره به همکاریهای دوکشور در زمینه های مختلف ،
«نفت و گاز»، «مبارزه با تروریزم» و «منطقه چابهار» را ازبسترهای همکاری عمیق و مفید ایران و هند خواندند.
حضرت آیت الله العمظی خامنه‌ای با اشاره به سیاست صحیح دولت هند مبنی بر وارد نشدن به هیچ‌یک از ائتلافهای غربی و امریکایی در به‌اصطلاح مبارزه با تروریزم، گفتند: مبارزه واقعی و جدی با تروریزم می‌تواند یکی دیگر از زمینه‌های همکاری ایران و هند باشد .
نارندرا مودی نخست‌وزیر هند نیز دراین دیدار با تأیید سخنان رهبر انقلاب اسلامی در خصوص خطر تروریزم و لزوم مبارزه جدی با آن، افزود: متأسفانه برخی کشورها، تروریزم را به «خوب» و «بد» تقسیم کرده‌اند و در خصوص مبارزه با تروریزم، فقط حرف می‌زنند.
نخست‌وزیر هندبا تأکید بر اینکه اسلام دین عشق و محبت است و هیچ ارتباطی با تروریزم ندارد، خاطرنشان کرد: هند چند سال پیش، پیشنهادبرگزاری کنفرانس جهانی مبارزه با تروریزم را با حضور کشورهای اسلامی داد که با مخالفت برخی کشورهای غربی مواجه شد.
وی افزود: باید کشورهایی که در مبارزه با تروریزم جدی هستند، در کنار یکدیگر قرار گیرند و همکاریهای نزدیکی با هم داشته باشند.

]]>
بیانات رهبری Mon, 23 May 2016 22:52:34 +0430