این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 06 میزان 1394 13:47

تجلی سیمای حضرت محمد(ص) در هنر(13)

 

 

 

فیلم "محمد رسول الله" ساخته مجید مجیدی، کارگردان نام آشنای سینمای ایران، بر پرده سینماهای ایران است. فیلمی که با به تصویر کشیدن دوران کودکی حضرت محمد (ص) پیامبر عظیم الشان اسلام، توانسته دیدگان بسیاری را مجذوب خود کند. اولین نمایش بین المللی این فیلم در جشنواره فیلم مونترال بود که به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شد و به نمایش درآمد. پس از آن نظرات و گفته ها و نوشته های بسیار مثبتی درباره این فیلم در رسانه ها منتشر و نقدهای ستایشگرانه ای درباره آن نوشته شد.
نسخه فرانسوی روزنامه "هافینگتون پست" امریکا، خبرگزاری رویترز، شبکه فرانسه 24، روزنامه گاردین، شبکه خبری "میدل ایست‌"، سایت "المانیتور" و شمار دیگری از رسانه‌ها به انعکاس اخبار مربوط به فیلم "محمد رسول‌الله" مجید مجیدی پرداخته‌اند.
"فیل هواد"منتقد نشریه "گاردین" به این فیلم 4 ستاره داده و فیلم مجیدی را با ساخته مصطفی عقاد مقایسه کرده است. با این حال وی فیلم "محمد رسول الله" را فیلمی دینی‌تر می‌داند که توقع کسانی را هم که آشنایی چندانی به تاریخ اسلام ندارند، برآورده می کند. فیل هواد با اشاره به دکور عظیم این فیلم، آن را بی‌عیب و نقص دانسته و می نویسد: "فیلم مجیدی به‌طرز روشنفکرانه‌ای صادق، متعهد و شاعرانه است."
سایت فیلم "محمد رسول الله" اعلام کرده که نمایش خصوصی این فیلم در بنیاد فیلم امریکاAmerican Film Institute توسط "ویتوریو استورارو" فیلمبردار فیلم برای گروهی از دست اندرکاران سینمای این کشور برگزار و با استقبال روبه‌رو شد. از جمله افراد صاحب نام که در نمایش اختصاصی حضور داشتند،"فرانسیس فورد کاپولا"، کارگردان مشهور سینما بود که فیلم را بسیار تحسین کرد.
نشریهLorientlejour نیز دریادداشتی آورده است: " فیلم محمد رسول‌الله ساخته مجید مجیدی، برای پایان بخشیدن به تصاویر خشونت‌آمیز اسلام در رسانه های غربی است. ‌زیرا در سال‌های اخیر تصاویر منفی و خشونت باری از اسلام و پیامبر اسلام در غرب ارائه می‌شد که با ماهیت واقعی آن فرق داشت." منتقد "هافینگتون پست" فرانسوی هم فیلم "محمد رسول‌الله" را باشکوه خوانده و نوشته است: "این فیلم، فیلمی رمانتیک - تاریخی است که چون یک نقاشی دیواری باشکوه بر کودکی حضرت محمد (ص) تمرکز دارد. این محصول سه ساعته، یادآور فیلم‌های اسطوره‌ای مذهبی است که همه احساسات خوب را منعکس می‌کردند."

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید