این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 12 میزان 1394 14:08

تجلی سیمای حضرت محمد(ص) در هنر(14)

تجلی سیمای حضرت محمد(ص) در هنر(14)

 

 

 

"ویتوریو استورارو" Vittorio Storaro فیلمبردار ایتالیایی، با خلاقیت و چیره دستی، فیلمبرداری فیلم "محمد رسول الله" را با همراهی "حمید خضوعی ابیانه" فیلمبردار ایرانی انجام داده است.
استورارو، درباره چگونگی پیوستن به پروژه "محمد رسول الله (ص)" می گوید: در سال 2010 برای اینکه اسلام را بهتر بشناسم، خواندن کتابی درباره زندگی محمد (ص) را شروع کردم. به محض اینکه خواندن آن کتاب تمام شد، مثل یک رویای جادویی، ایمیلی را دریافت کردم با این مضمون که آیا علاقه‌مند هستم در ساخت بخش اول یک سه گانه درباره زندگی محمد (ص) حضور داشته باشم؟ 
او پس از ملاقات و گفتگو با کارگردان و تهیه کننده فیلم، همکاری در این پروژه را پذیرفته و به قول خودش، سفری را در دنیای اسلام و فلسفه شروع کرده است. وی می گوید مجیدی مرا به دنیای دیگری وارد کرد. من فکر می‌کنم ما فقط با دانش و تجربه است که به تعادل می‌رسیم. تجربه‌ای که من در این سفر یعنی فیلم محمد (ص) داشتم، همان تجربه‌ای است که پیش از این در فیلم های دیگری که درباره پیامبران کار کردم، به دست آوردم ولی در فیلم محمد (ص) توانستم به بینش دیگری برسم.
" استورارو" با تاکید بر مخاطب بین‌المللی فیلم "محمد رسول الله (ص)" می گوید: این فیلم باید تماشاگران بین‌المللی داشته باشد، چراکه لازم است همه با داستان زندگی پیامبر اسلام و معنی قرآن به درستی آشنا شوند. این فیلم قرار است مردم جهان را با مذاهب مختلف، با یکدیگر متحد سازد. در واقع این فیلم هدفی جز متحد کردن مردم با عقاید و باورهای مختلف ندارد. فیلم "محمد رسول الله (ص)" داستانی از منزلت بشریت است.
" ویتوریو استورارو" تصویر بردار ایتالیایی و عضو جامعه تصویر برداران آمریکایی (ASC) و جامعه تصویر برداران ایتالیایی (AIC)است. وی با بسیاری از کارگردانان صاحب نام جهان کار کرده و در طول دوران کاری‌اش، نامزد و برنده جوایز بسیاری به خاطر تصویربرداری های درخشان بوده است. 
"حمید خضوعی ابیانه" فیلمبردار فیلم "محمد رسول الله" نیز در مورد این کار می گوید: در فیلم "محمد رسول الله (ص)" با توجه به تولید بین‌المللی آن، برای نخستین‌بار، ترکیبی از گروه‌های کاری داخلی و خارجی را تجربه کردیم که در نوع خود، بی‌سابقه بود. این فیلم به میزان قابل ملاحظه‌ای سبب انتقال و ارتقای دانش در بدنه فنی سینمای ایران شده است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید