این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 25 عقرب 1394 11:47

آيين رونمایی از کتاب انگلیسی«نعت پیامبر اکرم(ص)»برگزار شد

آيين رونمایی از کتاب انگلیسی«نعت پیامبر اکرم(ص)»برگزار شد

 

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر، در این مراسم كه با حضور قلندر لودهی، وزیر خوراک ایالت خیبر پختونخوا و اعجاز رحیم، معاون سروزیر اسبق خیبر پختونخوا،  برگزار شد، ظهیرالاسلام، معاون اجرایی مناطق قبايلی ایالت خيبر پختونخوا، فقیرا خان فقری، ريیس اسبق بخش اردو دانشگاه پیشاور، دوست محمد، ريیس مرکز اسلامی شیخ زاید دانشگاه پیشاور و علي يوسفي، مسئول خانه فرهنگ ايران در پيشاور، در خصوص كتاب «نعت پیامبر اکرم (ص)» سخنراني کردند.

مسئول خانه فرهنگ ايران در پيشاور در سخنان خود در اين مراسم، گفت: اعجاز ختك با سرودن نعت‌ها به زبان انگلیسی کار بزرگی را انجام داده و شأن و مقام پیامبرگرامي اسلام (ص) و محبت مسلمانان به پیامبر خود را به انگلیسی‌زبانان رسانده است. بدیهی است این کار عظیم بدون الطاف الهی و کمک پیامبر گرامی (ص) امکان‌پذیر نیست.

سپس فقیراخان فقری، نعت سرودن اعجاز ختك را اعجاز دانست و گفت: سال‌های سال با دکتر اعجاز زندگی کرده‌ام و محبت ایشان نسبت به پیامبر گرامی (ص) را شاهد بوده‌ام. نعت سرودن نیاز به عشق و محبت دارد که بدون آن به وجود آوردن یک نعت خوب امکان پذیر نیست. هنگام مطالعه نعت‌های دکتر اعجاز وقتی به ذکر حضرت حسان ابن ثابت رسیدم که فرموده است: «حرف‌هایم در وصف پیامبر (ص) باعث اکرام حرف‌هایم شده است» متوجه شدم که دکتر اعجاز نیز این احساسات حضرت حسان ابن ثابت را دارد.

دوست محمد نيز در سخنان خود اظهار كرد: نعت‌های دکتر اعجاز به اندازه‌ای تأثیر دارد که وقتی آن را می‌خواندم احساس می‌کردم که در مدینه حضور دارم.

وي افزود: پیامبر ما محبوب خداست و در قرآن کریم، خداوند با محبت به پیامبر خود خطاب می‌کند. گاهی به اسم یا ایها المزمل و گاهی یا ایها المدثر، ایشان را مخاطب قرار می‌دهد و چه نعتی بهتر از سوره کوثر می‌تواند باشد.

همچنين اعجاز ختك، مؤلف اين نعت‌نامه هم گفت: از الطاف خداوند متعال است که محبت رسول گرامی خود را در دل کسی القاء می‌کند و او را در حلقه‌ای قرار می‌دهد که عشق مصطفی نامیده می‌شود. چنانچه ملاحظه می‌کنیم که علامه اقبال ما مورد این الطاف قرار گرفته است. عشق وی را نسبت پیامبر اکرم (ص) در اين شعر می‌توان ملاحظه کرد كه سرود:

«تو غنی از هر دو عالم من فقیر / روز محشر عذرهای من پذیر

ور تو می‌بینی حسابم ناگزیر / از نگاه مصطفی(ص) پنهان بگیر»

قلندر لودهی، ميهمان ویژه مراسم نيز در سخناني گفت: دکتر اعجاز از طریق نثر و شعر خویش، عقیدت و محبت خود را نسبت به پیامبر (ص) نشان داده است. نعت به زبان انگلیسی اضافه ارزنده‌ای در زمینه نعت و مداحی پیامبر اکرم (ص) است که تأثیری فراوان خواهد داشت.

در پایان برنامه نيز، اعجاز رحیم، سخنان سخنرانان را مورد بررسی و توصیف قرار داد و گفت: از زمان قدیم نعت سرودن و سرودن رايج است. هشت قرن پیش سعدی شیرازی در یک قطعه به زبان عربی حق نعت را ادا کرده است. جا دارد به آقای دکتر اعجاز تبریک عرض کنیم که در مجموعه نعت خود به زبان انگلیسی سیرت پیامبر (ص) و تاريخ اسلام را یک جا کرده است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید