این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 04 دلو 1393 12:49

محکومیت اهانت به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص)

 

 

 

رهبر ارامنه کاتولیک جهان ، گفت : اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) سوء استفاده از آزادی است.

"پاتریاک نرسس پطروس نوزدهم " ، رهبر ارامنه کاتولیک جهان روز پنجشنبه در حاشیه نشست "نفی توهین به مقدسات ادیان ، راهبرد صلح عادلانه" در گفت وگو با خبرنگار برون مرزی ، با بیان این که انسانها نباید از چارچوب آزادی هایی که وجود دارد پا را فراتر بگذارند ، تاکید کرد : روشنگری افکار عمومی جهان درباره توطئه ها ضد مقدسات اسلام ، ضروری است.

"یونس حمای لاله‎زار" ، روحانی یهودی نیز ضمن محکوم کردن عملکرد موهن نشریه شارلی ابدو فرانسه ضد ساحت پیامبر اسلام (ص) به خبرنگار برون مرزی ، گفت توهین به حضرت محمد (ص)، مورد قبول هیچ فرد دیندار و آزاده در جهان نیست.

این روحانی یهودی با تاکید بر این که آزادی هیچگاه به معنی تجاوز به حقوق دیگران و اهانت به افراد و مقدسات دینی نیست ، تصریح کرد : عملکرد نشریه فرانسوی شارلی ابدو ، سوء استفاده مغرضانه و سیاسی از مقوله آزادی به شمار می رود که با حمایت دولت فرانسه انجام شد.

وی ، هدف از اینگونه رویکردهای شنیع را تفرقه افکنی بین پیروان ادیان توحیدی دانست.

موبد"رشید خورشیدیان"، رئیس انجمن موبدان زرتشتی تهران هم در حاشیه نشست "نفی توهین به مقدسات ادیان،راهبرد صلح عادلانه" به خبرنگار برون مرزی ، گفت : انسانیت و دوستی پیام همه ادیان آسمانی محسوب می شود و نباید به مقدسات دینی توهین کرد.

موبد رشید خورشیدیان با اشاره به ناراحتی زرتشتیان از این عملکرد توهین آمیز نشریه فرانسوی، افزود:پیروان واقعی ادیان توحیدی از جمله اسلام، مسیحیت و یهودیت باید مهربانی، دوستی و صمیمیت را در جهان ترویج کنند.

رئیس انجمن موبدان زرتشتی تهران همچنین با محکوم کردن جنایات گروههای تروریستی همچون داعش در عراق و سوریه ، افزود : این گروههای جنایتکار، به جرم داشتن دین و ایمان، پیروان ادیان و مذاهب مختلف از جمله شیعه، سنی، مسیحی و ایزدی ها را آواره می کنند و به قتل می رسانند.

"سیانک مره صدق"، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ایران نیز در گفت وگو با خبرنگار برون مرزی ، اهانت به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) را توطئه امپریالیسم جهانی دانست و گفت : هدف از این توطئه‎ها از بین بردن ارزش‎های اسلامی و تقویت گروههای تروریستی همچون داعش است.

نماینده کلیمیان در مجلس ایران ،احترام گذاشتن به ارزش های یکدیگر، حفظ حرمت اعتقادات دینی و تقویت هم‎اندیشی برای صلح و جهانی بهتر را از سوی پیروان ادیان توحیدی ضروری دانست.

مره صدق با بیان این که مساله آزادی بیان را نباید با توهین اشتباه گرفت ، تصریح کرد : جنگ بین دین و کفر در طول تاریخ با شکست کفار و ملحدان همراه بوده است و همیشه پیروزی با دینداران خواهد بود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید