این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 04 دلو 1393 12:49

ادامه اعتراضات مسلمانان به اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص )

چاپ تصاویر موهن به ساحت مقدس حضرت محمد ( ص ) پیامبر گرامی اسلام در نشریه " شارلی ابدو " فرانسه ،اعتراضات مسلمانان سراسر جهان را ضد این اقدام غربیها ، بدنبال داشته است .

در همین زمینه شهرهای مختلف ایران، پاکستان، جمهوری آذربایجان، اردن، کویت، سوریه ، یمن ، لبنان ، ترکیه ، فلسطین ،تونس، سودان، موریتانی، مالی ، مصر ، نیجر و الجزایر دیروز ( جمعه) صحنه تظاهرات سراسری در اعتراض به چاپ کاریکاتورهای موهن در نشریه فرانسوی بود.

نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" پس از ماجرای حمله به دفتر این نشریه در پاریس پایتخت فرانسه ، چهارشنبه گذشته در شماره جدید خود ، در اقدامی تامل بر انگیر ، تصویری موهن از پیامبر گرامی اسلام (ص) منتشر کرد.

اهانت به عقاید و ارزش‎های دینی و فرهنگی ملت ها،خلاف اصول اخلاقی وحتی برخلاف اصول ژورنالیسم حرفه‎ای و آزادی بیان است.
در این زمینه بیش از دو هزار اردنی در امان، پایتخت این کشور دیروز(جمعه) با اعتراض به انتشار کاریکاتور اهانت آمیز به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) در هفته نامه "شارلی ابدو"،به سمت مقر سفارت فرانسه در امان حرکت کردند که به درگیری با نیروهای امنیتی اردن منجر شد .
تظاهرکنندگان اردنی بر ادامه اعتراض ها و فعالیت های خود تا زمان عذرخواهی سفارت فرانسه تاکید کردند.
فلسطینیان نیز پس از اقامه نماز جمعه در مسجد الاقصی در اعتراض به اهانت آشکار به پیامبر اسلام (ص) در هفته نامه شارلی ابدو، پرچم فرانسه را به آتش کشیدند.
تظاهرکنندگان همچنین از حضور "محمود عباس "رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در راهپیمایی پاریس که به منظور اعلام همبستگی با قربانیان حمله به دفتر روزنامه شارلی ابدو برگزار شد، ابراز ناخشنودی کردند.
عطا الله حنا اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس فلسطین انتشار تصاویر موهن ضد پیامبر گرامی اسلام (ص) را اقدامی زشت در حق بشریت دانست و گفت،برخی طرف ها در جامعه جهانی به دنبال برافروختن شعله جنگ های دینی و مذهبی هستند که باید با درایت خنثی شود .
مردم پاکستان هم در سراسر این کشور در اعتراض به اقدام هفته نامه فرانسوی "شارلی ابدو" در انتشار تصویر موهن از پیامبر اسلام (ص) تظاهرات کردند.
گزارش ها حاکی از آن است که تظاهرات اعتراضی مردم پاکستان در شهر کراچی مرکز ایالت سند با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.
در خارطوم، پایتخت سودان، هم صدها تظاهرات کننده با سر دادن شعارهایی، اخراج سفیر فرانسه را کشورشان خواستار شدند.
انتشار تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) در نشریه فرانسوی شارلی ابدو، خشم مردم الجزایر را به هم بدنبال داشت و هزاران نفر روز جمعه در خیابان های الجزیره پایتخت این کشور تظاهرات کردند .
در موریتانی هم هزاران نفر عصر دیروز جمعه در اعتراض به انتشار کاریکاتوری موهن از پیامبر گرامی اسلام (ص )تظاهرات کردند و پرچم فرانسه را آتش زدند.
خطیبان جمعه ایران و لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه دیروز، اقدام رسانه های غربی در توهین به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) را محکوم کردند .
آیت الله "محمد علی موحدی کرمانی" در خطبه های نماز جمعه تهران با محکوم کردن رویکرد اهانت آمیز نشریه فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر اسلام (ص) تاکید کرد: این خباثت ها، با شعارهای دروغین غربی- ها درباره آزادی، دمکراسی و رعایت حقوق دیگران درتضاد است.
امامان جمعه لبنان هم از مقامات اروپایی به ویژه فرانسه خواستند برای جلوگیری از تکرار اهانت به ساحت رسول گرامی اسلام(ص) ، قوانین مناسبی را وضع و اجرا کنند.
شیخ « صهیب حبلی» امام جمعه شهر صیدا در جنوب تاکید کرد ،تنها استفاده کننده از این جنایات رژیم صهیونیستی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید