این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 13 سرطان 1395 16:04

تخریب چهره اسلام؛ توطئه آمریکا و اسرائیل است

 

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر،  اتونگ سلیمان، رییس سابق بخش رادیوی مالایو صدا و سیمای ایران، به عنوان اولین سخنران این مراسم، گفت: وضعیت فلسطین تا امروز تغییرات آنچنانی نداشته است. رژیم صهیونیستی همچنان به اعمال کارهای مختلف غیرقانونی و ضدبشریت می‌پردازد.

وی افزود: آنها هنوز هم به دستگیری، اخراج و قتل فلسطینی‌ها ادامه می‌دهند. متأسفانه، این وضعیت در فلسطین از توجه مسلمانان خارج است. دلیل آن این است که توجه مسلمانان در این هنگام به موضوع جنگ در سوریه و ظهور گروه داعش متمرکز شده است.

مدرس دانشگاه‌های اندونزی ادامه داد: اگر به تاریخ و جغرافیای سیاسی خاورمیانه نگاه کنیم، به راحتی به این نتیجه می‌رسیم که از جمله طرح‌های آمریکا و صهیونیست در چند سال گذشته، تلاش برای انحراف افکار عمومی به ویژه مسلمانان از موضوع فلسطین با پرداختن به مسایل داعش بوده است.

وی افزود: تفرقه امت اسلامی، ایجاد این تصور که اسلام دین خشونتگری است و انحراف توجه جامعه جهانی مسلمانان از مسأله فلسطین، اهدافی است که آمریکا و اسرائیل در جهان دنبال می‌کنند.

روبی سوگارا، استاد علوم سیاسی دانشگاه شریف، دیگر سخنران این همایش هم در سخنان آغازین خود اظهار کرد: هنگامی که پرچم فلسطین در مقر سازمان ملل به اهتزاز درآمد، بسیاری خوشحال شده‌اند. برای این امر باید شکرگزار باشیم؛ چرا که در نهایت، یک ملت به نام کشور فلسطین توسط جهان به رسمیت شناخته شده است. با این حال، به این معنا نیست که فلسطین به اهداف خود رسیده باشد؛ زیرا برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در جاکارتا در چند ماه پیش، نشان داد که فلسطین هنوز هم با بسیاری از مشکلات روبرو است.

مدیر مرکز مطالعات بحران مسلمانان اندونزی در ادامه سخنان خود گفت: کشورهای عرب سنی، در دفاع از فلسطینی‌ها شکست خورده‌اند. دخالت آنها در جنگ سال ۱۹۶۷ که با اعطای کمک‌های مالی به مقاومت فلسطین ادامه یافت، ثابت کرد که کمک‌های لازم و شایسته به فلسطین داده نشده است.

وی افزود: در بسیاری از مناطق جهان، موضوع مقاومت فلسطین بیشتر فقط به یک ابزار تبدیل شده است که گروه‌ها از آن به نفع خود استفاده کرده و می‌کنند. برای نمونه در اندونزی، امام سامودرا (تروریست بمبگذار در بالی) گفته بود که اعمال تروریستی علیه گردشگران استرالیایی در بالی، یک عمل انتقام از جنایات اسراییل نسبت به فلسطین بود. همچنین حزب سیاسی رفاه اجتماعی [PKS] (که با جنبش اخوان‌المسلمین متصل شده است) از مسأله فلسطین برای گرفتن آرای مردمی در انتخابات بهره بردند.

روبی سوگارا تأکید کرد: البته چنین چیزی برای فلسطینی‌ها خوب نیست، چرا که این نوع دفاع از آنها بر میل صادقانه استوار نیست و تنها برای سود و نفع شخصی و گروهی است.

امیر رحیمی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی، از دیگر سخنرانان این همایش بود که ضمن اشاره به فرآیند شکل‌گیری جریان صهیونیسم و برخی ریشه‌های رفتاری دولت انگلیس در به ثمر رساندن اهداف اسرائیل در فلسطین، به نامگذاری روز قدس توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و اهمیت آن پرداخت و گفت: امروز با گذشت بیش از ۳۰ سال از پیام تاریخی مذهبی امام خمینی (ره)، شاهدیم که در اقصی نقاط جهان مردم آگاه و مسلمان، از طریق تجمعات و تظاهرات یا برپایی نشست‌هایی، مشارکت مدنی خود را برای تحقق حقوق حقه مردم مستضعف و مسلمان فلسطین به نمایش می‌گذارند.

وی افزود: این حرکات نمادین در ادبیات سیاسی و نظام‌های آزادیخواه جهان، تعریف شده است و اندونزی نیز به عنوان چهارمین دموکراسی جهان، از این مهم مستفیذ است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید