این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 15 سرطان 1395 15:40

ادعیه ماه مبارک رمضان(29)+صوت

 

 

 

دعاى روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان: اللَّهُمَّ غَشِّنِی فِیهِ بِالرَّحْمَةِ وَ ارْزُقْنِی فِیهِ التَّوْفِیقَ وَ الْعِصْمَةَ وَ طَهِّرْ قَلْبِی مِنْ غَیَاهِبِ التُّهَمَةِ یَا رَحِیما بِعِبَادِهِ الْمُؤْمِنِینَ
خدایا! در این روز، سراپای وجودم را با رحمت ات بپوشان ! و توفیق و حفظ از گناه را نصیبم کن، و قلبم را از تیرگی ها و گرفتاری های تهمت پاک گردان، اى مهربان به بندگان‏ با ایمان!

در اولین فراز دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان از خداوند درخواست می کنیم که ما را غرق رحمت و مهر خویش نماید.
یکی از بارزترین صفات الهی، صفت رحمت اوست؛ رحمتی که در قرآن کریم با عناوین گوناگونی توصیف شده است. خداوند رحمت خود را بر بندگانش، لازم و واجب کرده است. رحمتی که بر خشم و غضبش پیشی دارد.لذا از خداوند مسئلت می‌کنیم که سراسر وجود و اطراف ما را با رحمت خود بپوشاند.
در بخش بعدی از دعای این روز، از خداوند طلب توفیق می‌کنیم. قرآن کریم در آیه 88 سوره هود، صریحا از زبان حضرت شعیب (ع) که از پیامبران بزرگ الهی است، توفیق را فقط از جانب خداوند می‌داند و می‌فرماید:" توفیق من فقط به (یاری)خداوند است."
توفیق به معنای انجام تمام اعمال صالح و کارهای خوب از طرف خداست. در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) نقل شده که فرمود:"هرگاه دیدی بنده‌ام بسیار به یاد من است، بدان که من این توفیق را به او داده‌ام.

در فراز دیگری از دعای روز بیست و نهم از خدا می خواهیم که قلب ما را از آلودگی های شک، و از اتهام به دیگران پاک نماید. تهمت زدن به بی‌گناه از زشت‏ترین کارهایى است که اسلام آن را به شدت محکوم ساخته است. در دین مبین اسلام تهمت زدن به بی گناه از گناهان کبیره محسوب می شود. البته اسلام سفارش‌هایی هم دارد؛ مبنی بر اینکه انسان از نزدیک شدن به کارهایی که باعث می‌شود به او تهمت بزنند، دوری کند. امام صادق (ع) می فرماید: "هرگاه مومن به برادر خود تهمت زند، ایمان در قلب او آب می‌شود، چنانکه نمک در آب حل می‌شود."
دعای روز بیست و نهم را این‌گونه به پایان می‌رسانیم: ای خدایی که به بندگان مؤمنت رحم می‌کنی، دعاهای ما به اجابت برسان!

 

 

 

Media

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید